Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Familja me 6 breza People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Familja me 6 breza People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Familja me 6 breza

3 posters

Shko poshtë

Familja me 6 breza Empty Familja me 6 breza

Mesazh nga Emona Mon 21 May 2012 - 6:50

Familja me 6 breza Familja_6_breza1

Një familje në Virxhinia të Shteteve të Bashkuara ka ende gjashtë breza bijash që jetojnë.
Më e madhja e familjes, Moli Ud, ka lindur në vitin 1901 dhe sapo festoi ditëlindjen e 111-të. Më e vogla, Brailin Mari Higins, është vetëm shtatë javëshe.

Mbesa e “nënëmadhes”, 70-vjeçarja Bet Gudson, thotë se 111-vjeçarja ka punuar shumë gjatë gjithë jetës dhe të njëjtën disiplinë pune e ka trashëguar edhe te brezat pasardhës.

E bija e Udsit dhe e ëma e Gudsonit, Lois Minter, ende mbahet fort në moshën 88-vjeçare, ndërkohë që pjesëtaret e tjera të breznisë së gjatë janë përkatësisht 39 dhe 16 vjeç.

“Përkundër lidhjeve të forta familjare, ne jemi shumë të pavarura”, shprehet Marlo Shiflet, 39 vjeç, përfaqësuese e brezit të katërt.

Të gjashtë brezat u bashkuan në prill në ditëlindjen e 111-të të nënës Moli, e cila, sipas vajzave, ishte në formë të shkëlqyer deri në moshën 109-vjeçare.
/Start/E.B/

Familja me 6 breza Superfamilja1

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Familja me 6 breza Empty Re: Familja me 6 breza

Mesazh nga Anakonda Wed 30 May 2012 - 17:33

qenkan sa te gjith banoret e nje lagjeje
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Familja me 6 breza Empty Re: Familja me 6 breza

Mesazh nga Ariel Thu 31 May 2012 - 11:49

Qyqa ka dhe ktu ri...kam nigju ke nje emision i Aldos ne mjes kur ka qene ke Topi...e merrte ne tel nje 30 vjecare nga elbasani qe ishte gjyshe dhe e kishin ne rrace qe te beheshin nena qe 15 vjece...dhe ajo kishte dhe stergjyshen gjalle akoma...
Dmth i binte qe mbesa e saj te ishte brezi i gjashte me duket...

Po lush ua var ktyre toneve...
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Familja me 6 breza Empty Re: Familja me 6 breza

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi