Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vetëvendosje protestë para qeverisë, plagoset Albin Kurti People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vetëvendosje protestë para qeverisë, plagoset Albin Kurti People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vetëvendosje protestë para qeverisë, plagoset Albin Kurti

2 posters

Shko poshtë

Vetëvendosje protestë para qeverisë, plagoset Albin Kurti Empty Vetëvendosje protestë para qeverisë, plagoset Albin Kurti

Mesazh nga WebMaster Sun 21 Oct 2012 - 21:29

PRISHTINE- Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje janë përleshur që në mëngjes me policinë e Kosovës, pasi këta të fundit kanë tentuar të futen në ndërtesën e qeverisë.

Protestuesit fillimisht hodhën domate e qumësht në drejtim të policisë, ndërkohë përdorën edhe gurë në drejtim të godinës së qeverisë dhe të Kuvendit. Policia përdori gazin lotsjellës për t'i shpërndarë, ndërsa ka arrestuar disa nga ta, mes tyre edhe Albin Kurtin.

Ndërkohë Albin Kurti është plagosur lehtë gjatë përleshjes me policinë. Lajmi konfirmohet për News24 nga nënkryetari i Vetëvendosjes, Shpend Ahmeti.

Mësohet se janë arrestuar edhe deputetët Liburn Aliu dhe Xhelal Sveçla.

Protesta e Vetëvendosjes erdhi kundër takimit të kryeministrit Thaçi-Daçiç. "Jo pazare me Serbinë”, shkruanin pankartat që mbanin në dorë protestuesit.
(ma.ar/BalkanWeb)
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vetëvendosje protestë para qeverisë, plagoset Albin Kurti Empty Re: Vetëvendosje protestë para qeverisë, plagoset Albin Kurti

Mesazh nga Anakonda Mon 22 Oct 2012 - 4:59

E tmerrshme edhe ne Kosove me kerq sesa ne Shqipri cpo behet kshu o zot
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi