Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Hallouini, si kanë festuar shqiptarët ndër vite People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Hallouini, si kanë festuar shqiptarët ndër vite People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hallouini, si kanë festuar shqiptarët ndër vite

4 posters

Shko poshtë

Hallouini, si kanë festuar shqiptarët ndër vite Empty Hallouini, si kanë festuar shqiptarët ndër vite

Mesazh nga mister.albania Wed 31 Oct 2012 - 10:12

Hallouini, si kanë festuar shqiptarët ndër vite HallouiiinKungujt, kostumet e frikshme, maskat apo edhe qirinjtë e ndezur janë simboli i Hallouinit, festës që prej disa vitesh po organizohet edhe në Shqipëri. Legjenda thotë se shpirtrat e vdekur gjatë atij viti mblidheshin së bashku për t’u përzierë me botën e të gjallëve e për të nisur më pas rrugën drejt një bote tjetër.

Megjithatë kjo mbetet vetëm një legjendë, një histori mes të vërtetës dhe trillimit që në ditët e sotme përkthehet si një arsye më shumë për të festuar.

“ Njerëzit i kushtojnë më shumë vëmendje përzgjedhjes së kostumeve dhe organizojnë festa në kopshte, shkolla dhe qendra tregtare. Njerëzit janë më të interesuar për këtë festë.” Kështu tregon Enida Hida nga shoqata e animatorëve, e cila tregon se nga viti në vit, ka pasur ndryshime: “Dikur visheshin me kostumin e Borëbardhës, por vitet e fundit njerëzit e kanë kuptuar që duhet të vishen sa më frikshëm të jetë e mundur.“

Pavarësisht faktit se e nesërmja është e enjte, që do të thotë një ditë pune, grupe të ndryshme janë organizuar për të dalë në darkë, kështu që të shpresojmë se deri në mëngjes do ta kemi fshirë nga fytyra maskën e frikshme dhe qesharake. E sigurt që do t’i kursejmë vetes vënien në lojë nga kolegët e punës.

Zakonisht fëmijët kanë frikë nga errësira dhe figurat e frikshme, por këtë festë duket se e kanë shumë përzemër.

Si do të festohet sot në darkë? Kjo mbetet për t’u parë, vetëm mos harroni: Kostume të frikshme!
http://www.top-channel.tv/images/logo.png
mister.albania
mister.albania
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 1079
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/10/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hallouini, si kanë festuar shqiptarët ndër vite Empty Re: Hallouini, si kanë festuar shqiptarët ndër vite

Mesazh nga Arabela Thu 1 Nov 2012 - 7:09

keto jane thjeshte humbje kohe per mendimin tim,,,,koha dhe idete mund et gezojne pa dyshim gjera shume me et kendshme dhe et vlefshme se keto scary halloween
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hallouini, si kanë festuar shqiptarët ndër vite Empty Re: Hallouini, si kanë festuar shqiptarët ndër vite

Mesazh nga WebMaster Thu 1 Nov 2012 - 7:10

Bravo arabela nese duan te kujtojne dike duhet ta bejne gjithmon jo vetem ne ditet e te vdekurve .
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hallouini, si kanë festuar shqiptarët ndër vite Empty Re: Hallouini, si kanë festuar shqiptarët ndër vite

Mesazh nga Arabela Thu 1 Nov 2012 - 7:13

ashtu esh,,,dhe e di si thone per ato qe kane vdekur?? sa jane gjalle duaji dhe respektoji se kur vdesin ato kujtime do ngelen ne zemrat e te gjalleve,,,
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hallouini, si kanë festuar shqiptarët ndër vite Empty Re: Hallouini, si kanë festuar shqiptarët ndër vite

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 6:23

budallenjt ose ata qe duan te vdesin e festojn ket dit...nese duan ta festojn te vdesin e ta festojn ashtu sic e meritojn me ceremoni e me te gjitha sic duhet
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hallouini, si kanë festuar shqiptarët ndër vite Empty Re: Hallouini, si kanë festuar shqiptarët ndër vite

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi