Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Një martesë e keqe mund të të vrasë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Një martesë e keqe mund të të vrasë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Një martesë e keqe mund të të vrasë

Shko poshtë

Një martesë e keqe mund të të vrasë Empty Një martesë e keqe mund të të vrasë

Mesazh nga Majnola Wed 5 Mar 2014 - 7:48

Një martesë e keqe mund të të vrasë Martes

Të gjithë e dimë që një martesë jo e lumtur i bën njerëzit të ndihen keq, por tani kërkuesit shkencorë të Universitetit të Miçiganit thonë se një martesë e keqe mund të ketë edhe pasoja fatale për çiftin. 
Sipas tyre, njerëzit që nuk janë të lumtur me partnerin e tyre kanë rrezik më të lartë ndaj shfaqjes së depresionit, tensionit të lartë dhe sëmundjeve të zemrës.
Udhëheqësja e studimit, Dr. Hui Liu, thotë: “Duam të japim prova reale se një martesë e keqe ndikon në shëndetin kardiovaskular.  1 në 4 persona në SHBA vdes nga sëmundjet e zemrës dhe martesa është marrëdhënia më e rëndësishme sociale që ndikon në shëndet.”
Sipas Liu, stresi i një martese të keqe çon në depression dhe depresioni çon në konsumimin e duhanit dhe alkoolit. Nga këto vese rritet niveli i hormoneve të stresit që rrit më pas tensionin e gjakut duke dëmtuar zemrën.
Majnola
Majnola
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 55
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2014
Mosha Mosha : 33

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi