Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Thaçi: Gjykatat do të jenë më efikase People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Thaçi: Gjykatat do të jenë më efikase People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Thaçi: Gjykatat do të jenë më efikase

Shko poshtë

Thaçi: Gjykatat do të jenë më efikase Empty Thaçi: Gjykatat do të jenë më efikase

Mesazh nga Vizitor Mon 1 Mar 2010 - 7:28

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e mbajtur të hënën, ka aprovuar projektligjin për gjykata në Kosovë dhe projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për ujitjen e tokave bujqësore.
Duke riafirmuar angazhimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës për reformimin e sistemit të drejtësisë në Kosovë, kryeministri Hashim Thaçi ka thënë se gjykatat në Kosovë, me aprovimin e Ligjit për Gjykatat, do të jenë më efikase dhe do të përmbushin misionin e tyre për zbatimin dhe mbrojtjen e ligjit, duke funksionuar shpejtë dhe drejtë në zgjidhjen e lëndëve gjyqësore.
Ligji i ri për gjykatat përcakton formën organizative të gjykatave në Kosovë dhe shtrirjen e tyre në të gjitha qendrat e Kosovës, me shtatë gjykata themelore dhe degët e tyre nëpër komunat e Kosovës.
Me propozimin e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Qeveria ka aprovuar vendimin për ndarjen e mjeteve për shënimin e 100 vjetorit të lindjes së Nënës Terezë.
Ministria e Kulturës..., me Këshillin Organizativ për shënimin e këtij jubileu dhe vitin 2010 do ta shpallë “Vit të Nënë Terezës”. Gjatë tërë vitit 2010 do të organizohen manifestime të ndryshme kulturore dhe shkencore në përkujtim të humanistes së madhe Nëna Terezë. /
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi