Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gjermania: Jashte Eurozones vendet si Greqia People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gjermania: Jashte Eurozones vendet si Greqia People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gjermania: Jashte Eurozones vendet si Greqia

Shko poshtë

Gjermania: Jashte Eurozones vendet si Greqia Empty Gjermania: Jashte Eurozones vendet si Greqia

Mesazh nga Vizitor Mon 15 Mar 2010 - 2:27

Gjermania: Jashte Eurozones vendet si Greqia AthinaGjermania, vendi me i fuqishem ekonomikisht i Bashkimit Europian, jep nje mesazh te qarte pas krizes financiare qe ka bllokuar Greqine.

Sipas ministrit te Financave, Wolfang Schaeuble, kush thyen normat e bilancit te brendshem, duhet te perjashtohet nga Eurozona. Ai shprehet se ne kete pike nevojitet nje “Pakt stabiliteti” qe duhet te imponoje rregulla me te hekurta.

“Kemi nevoje per rregulla me te rrepta. Kjo do te thote se ne raste urgjente duhen perjashtuar nga zona euro vendet qe nuk kane ne rregull deficitin e tyre te brendshem”, shtoi Schaeuble. Ky eshte nje mesazh i qarte per Athinen zyrtare dhe nje pergjigje e terthorte per ndihmen e munguar te Berlinit
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjermania: Jashte Eurozones vendet si Greqia Empty Re: Gjermania: Jashte Eurozones vendet si Greqia

Mesazh nga Shaban Cakolli Mon 15 Mar 2010 - 4:52

EUROZONA,ka dashur vet te formoi kete kaos,tani ka filluar te ndjej pasojat e tij.
Shaban Cakolli
Shaban Cakolli
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 6690
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/02/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi