Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Racizmi, Meta: Vlerësoj ndjesën e ambasadës greke, ndëshkim autorëve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Racizmi, Meta: Vlerësoj ndjesën e ambasadës greke, ndëshkim autorëve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Racizmi, Meta: Vlerësoj ndjesën e ambasadës greke, ndëshkim autorëve

Shko poshtë

Racizmi, Meta: Vlerësoj ndjesën e ambasadës greke, ndëshkim autorëve Empty Racizmi, Meta: Vlerësoj ndjesën e ambasadës greke, ndëshkim autorëve

Mesazh nga Vizitor Sat 27 Mar 2010 - 9:06

TIRANE – Ministri i Jashtëm i Shqipërisë Ilir Meta, vlerësoi sot deklaratën e ambasadorit grek në Tiranë i cili kërkoi falje publike për thirrjet antishqiptare të ushtarëve grekë gjatë një parade në Athinë më 25 mars, me rastin e Ditës së Pavarësisë në Greqi.
“Vlerësoj reagimin e ambasadës dhe shpreh bindjen se ky incident duhet të ndëshkohet në bazë të ligjeve”, ka thënë zv.kryeministri dhe Ministrii Jashtëm Ilir Meta.
Ora: 12:57
TIRANE – UPDATE- Pas reagimit të Zv.Kryeministrit dhe Ministrit të Punëve të Jashtme z.Ilir Meta në lidhje me incidentin e disa prej anëtarëve të forcave të armatosura greke të cilët kanë hedhur slogane fyese, ekstremiste dhe ksenofobe kundër shqiptarëve dhe popujve të tjerë fqinj, Ambasadori i Republikës së Greqisë z.Nikolaos Pazios, i ka konfirmuar z.Meta vendosmërinë e qeverisë greke për të dënuar skandalin dhe ndëshkimin e ashpër të autorëve. Ambasadori Pazios i ka shprehur z.Meta ndjesën e qeverisë greke për ç`ka ka ndodhur dhe e ka siguruar se autoritetet kompetente greke do t`i shkojnë hetimit të këtij incidenti deri në fund, duke ndëshkuar edhe autorët e tij.

Z.Meta pasi ka vlerësuar reagimin e menjëhershëm e të vendosur të qeverisë greke, ka theksuar se marrëdhëniet mes dy vendeve dhe popujve tanë do të vazhdojnë të përparojnë dhe të forcohen më tej.
27 March 2010 11:02
Thirrjet antishqiptare në Athinë, protesta në Tiranë: Greqia, turpi i BE

TIRANE – Filloi në ora 11:00 protesta para ambasadës greke në Tiranë. Qindra qytetarë i janë përgjigjur thirrjes së organizatave joqeveritare për tu mbledhur në protest para Ambasadës së Greqisë në Tiranë dhe për të ngritur zërin kundër thirrjeve, koreve e këngëve antishqiptare që u dëgjuan gjatë paradës së forcave speciale të ushtrisë greke në mes të Athinës.
“Greqia, TURPI i BE”, janë disa nga pankartat që mbajnë në duart protestuesit e mbledhur para ambasadës greke në Tiranë.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi