Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Serbia të mos bllokojë zhvillimin e Kosovës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Serbia të mos bllokojë zhvillimin e Kosovës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Serbia të mos bllokojë zhvillimin e Kosovës

Shko poshtë

Serbia të mos bllokojë zhvillimin e Kosovës Empty Serbia të mos bllokojë zhvillimin e Kosovës

Mesazh nga Alberti Mon 5 Apr 2010 - 21:25

Serbia të mos bllokojë zhvillimin e Kosovës

Njohja e Kosovës nuk është kusht për integrimet evropiane të Serbisë, mirëpo Serbia duhet të ketë marrëdhënie të mira fqinjësore dhe nuk duhet të bllokojë zhvillimin e mëtejshëm të Kosovës, ka deklaruar Sabine Freizer, drejtore për Evropën në Grupin Ndërkombëtar të Krizave.
Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë (edicioni në gjuhën serbe), Freizer ka thënë se duhet të gjendet një mënyrë që në të ardhmen, në forumet rajonale, në të njëjtën tavolinë të ulen përfaqësuesit nga Serbia dhe ata nga Kosova.
Në muajin qershor të këtij viti, në Sarajevë, Spanja do të organizojë një samit të BE-së dhe të vendeve të Ballkanit Perëndimor, dhe sipas saj, është shumë e rëndësishme që Serbia – si lider i rajonit – të jetë pjesë e këtij takimi.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 35
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi