Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Thaçi pro vendosjes së raporteve me Serbinë, por si shtete të pavarura People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Thaçi pro vendosjes së raporteve me Serbinë, por si shtete të pavarura People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Thaçi pro vendosjes së raporteve me Serbinë, por si shtete të pavarura

Shko poshtë

Thaçi pro vendosjes së raporteve me Serbinë, por si shtete të pavarura Empty Thaçi pro vendosjes së raporteve me Serbinë, por si shtete të pavarura

Mesazh nga Alberti Thu 8 Apr 2010 - 22:30

Thaçi pro vendosjes së raporteve me Serbinë, por si shtete të pavarura F.0408194012802_m

Kryeministri Hashim Thaçi në takimin me ministrin sllovak të Punëve të Jashtme, Miroslav Lajcak, ka ripotencuar përkushtimet e Qeverisë së Kosovës dhe të gjitha institucioneve të vendit, për qeverisjen e mirë, transparente dhe efektive, sundimin e rendit dhe ligjit, respektimin afirmativ të të drejtave të komuniteteve, si dhe përkushtimet dhe vizionin për zhvillimin e qëndrueshëm ekonomik.
Pasi ka theksuar se në Kosovë është krijuar një ambient i favorshëm dhe i sigurt për investime nga jashtë, kryeministri Thaçi u ka bërë ftesë biznesmenëve nga Sllovakia për të ardhur në Kosovë për të investuar.
Kryeministri Thaçi ka theksuar edhe suksesin e arritur në organizimin e zgjedhjeve të fundit lokale, proces ky që, sipas Thaçit, dëshmoi se institucionet dhe qytetarët e Kosovës mund të realizojnë zgjedhje të lira, demokratike, të drejta, të pranueshme dhe të vlerësuara lartë nga vëzhguesit ndërkombëtarë.
Thaçi ka shfaqur edhe vizionin e qeverisë që drejton, për thellimin e bashkëpunimit rajonal, duke potencuar raportet e shkëlqyeshme me Shqipërinë, Maqedoninë dhe Malin e Zi dhe vullnetin për vendosjen e raporteve edhe mes Kosovës dhe Serbisë, si dy shtete të pavarura. /

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 35
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi