Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Greqi, trazira në Athinë e Selanik People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Greqi, trazira në Athinë e Selanik People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Greqi, trazira në Athinë e Selanik

Shko poshtë

Greqi, trazira në Athinë e Selanik Empty Greqi, trazira në Athinë e Selanik

Mesazh nga Vizitor Sat 1 May 2010 - 5:19

Greqi, trazira në Athinë e Selanik ATHINEPROTESTAPolicia greke në qytetin e Athinës ka përdorur gaz lotësjellës ndaj protestuesve të cilët kanë parakaluar para Ministrisë së Financave.

Situatë analoge është verifikuar edhe në qytetin verior të Selanikut, ku një turmë të rinjsh sulmuan institucionet ekonomike.

Mijëra qytetarë greke po marrin pjesë në marshimet me rastin e 1 Majit, të organizuara nga shumë sindikata dhe parti të krahut të majtë për të protestuar kundër masave anti-krizë të qeverisë.

Shkurtimi i rrogave dhe pensioneve janë një nga kushtet e vendosura nga ndërkombëtarët, në këmbim të ndihmës për nxjerrjen e vendit nga kriza.

Rezistenca e qytetarëve është pikërisht ndaj shkurtimit të pagave, pensioneve dhe ngritjes së taksave, të cilat kërkohen me ngulm nga BE në këmbim të ndihmës prej 120 bilionë eurosh.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi