Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Macja me nënshkrim People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Macja me nënshkrim People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Macja me nënshkrim

2 posters

Shko poshtë

Macja me nënshkrim Empty Macja me nënshkrim

Mesazh nga Alberti Sat 25 Sep 2010 - 0:05

Macja me nënshkrim Thumbnail.php?file=13macja4_151355352

I ka të gjitha shenjat - mustaqet, mjaullinë... megjithatë, në rast se dikush dyshon se për cilën kafshë bëhet fjalë, macja dhjetëjavëshe Polly falë larave të pazakonta në qimet e saj ka të shkruar fjalën “Cat” (mace).

Britaniku Garry Marsh dhe bashkëshortja e tij Ivana, të dy 57-vjeç, adoptuan Pollyn nga një qendër lokale për shpëtimin e maceve javën e kaluar, shkruan “Daily Mail”.

Në fillim vetëm janë mahnitur me larat e saj të bukura, por tri ditë më vonë mbetën pa mend kur zbuluan fjalën “Cat” në qimet e saj.

Çifti, i cili jeton me djemtë e Simon (28 vjeç) dhe Alex (23 vjeç) në qytetin britanik Staffordshire tashmë ka macen e vjetër shtatë vjet, Katin. Por e adhuruara e tyre e re Polly, nuk është interesante vetëm për fjalën “cat” por edhe për shkronjën “M” ndërmjet syve dhe tashmë shumë e dinë se çfarë do të thotë kjo shkronjë.

Sipas disave kjo është shenjë e Shën Marisë e cila është falënderuese sepse macja qëndroi afër Jezuit të vogël në djepin e tij dhe ndaloi të ngrihej gjatë dimrit, derisa të tjerët mendojnë se kjo ka lidhje me Muhamedin a.a.

Sipas legjendës islame, i dërguari kishte macen Muezza, e cila ia shpëtoi jetën duke mbytur gjarprin deri sa ai po i afrohej Muhamedit a.s. Prej asaj dite, sipas traditës, të gjitha macet e lindura me shenjën “M” në të vërtetë kanë për detyrë të përkujtojnë faktin se Muhamedi a.s. i ka vlerësuar shumë këto kafshë.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 35
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Macja me nënshkrim Empty Re: Macja me nënshkrim

Mesazh nga Anakonda Fri 6 Apr 2012 - 17:45

e habitshme,mace inteligjente do te thoja une
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi