Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Planeti, dy herë më shumë gaz nga sa njihet People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Planeti, dy herë më shumë gaz nga sa njihet People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Planeti, dy herë më shumë gaz nga sa njihet

Shko poshtë

Planeti, dy herë më shumë gaz nga sa njihet Empty Planeti, dy herë më shumë gaz nga sa njihet

Mesazh nga Vizitor Sun 23 Jan 2011 - 14:07

Planeti, dy herë më shumë gaz nga sa njihet Gaziii1
Planeti mund të ketë dy herë më shumë rezerva gazi natyror nga sa mendohej, sipas një raporti të publikuar sot nga Agjensia Ndërkombëtare e Energjisë (IEA).
Rezervat aktuale do të shterojnë pas 250 vitesh, nëse konsumi i gazit mbetet i njëjtë. Megjithatë, sipas një eksperteje të rëndësishme të gazit në IEA, Anne-Sophie Corbeau, disa burime kanë treguar se janë të rigjenerueshme.

”Është ende e paqartë se cilat janë rezervat reale të gazit natyror. Është e sigurt që ka më shumë nga sa parashikonim, mbase edhe dy herë më shumë. Në kushtet e rritjes së çmimit të naftës, është një lajm i mirë për botën të dijë që rezervat aktuale të gazit janë shumë larg shterimit”, deklaroi Corbeau.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Planeti, dy herë më shumë gaz nga sa njihet Empty Re: Planeti, dy herë më shumë gaz nga sa njihet

Mesazh nga Anakonda Thu 5 Apr 2012 - 18:33

nevojitet gazi me then te drejten............
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi