Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Por cfare po ndodhe ne “token e harruar Shqiperi”? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Por cfare po ndodhe ne “token e harruar Shqiperi”? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Por cfare po ndodhe ne “token e harruar Shqiperi”?

Shko poshtë

Por cfare po ndodhe ne “token e harruar Shqiperi”? Empty Por cfare po ndodhe ne “token e harruar Shqiperi”?

Mesazh nga WebMaster Sat 12 Feb 2011 - 6:47

C.fare po ndodhe ne token e harruar shqiperi..deshiroje ta nxjerre kete artikull te forumi juaj.shkruaj shpesh te gazeta tema me poshte eshte edhe shkrimi..
Shqiperia ka një pozite te favorshme gjeografike, pasi gjendet ne kryqezimin e rrugeve me te shkurtera qe kalojne nga Mesdheu perendimor për ne Ballkan e Azine e Vogel dhe kontrollon kalimin permes kanalit detar te Otrantos.

Por cfare po ndodhe ne “token e harruar Shqiperi”?

Cfare po ndodhe ne shqiperi eshte nje pyetje qe bejme perdite..por perse e pyesim veten se cfare po ndodhe ne shqiperi?.as nje here nuk gjejme pergjigje..ne shqiperi po ndodhe ajo qe sduhet te kishte ndodhur kurre…cfare eshte kjo? Kete pergjigje e kemi mare me 21 janar…pergjigje kjo qe ne vende qe te na hiqte nje barre nga bisedat tona neper tavolina na e ka shtuar me shume..Te gjithe flasim dhe mbrojm si te djathtet ashtu edhe te majtet..Perse e bejme kete?-ne flasim per te majtet dhe te djathtet sepse kurr nuk kemi patur nje pale te trete.Nuk do jemi kurre ne gjendje te krijojme nje pale te trete..Ne bisedat qe ne bejem neper tavolina nuk eshte vetem politika por edhe gjendja jone ekonomike qe cdo dite e me shume varferohemi.cdo dite e me shume themi na u rriten ilacet,dritat,ushqimet.Nuk i perballojme dot keto cmime dhe mbas 2-3 oresh debate me njeri-tjetrin cdo gje e mbyllim me nje heshtje totale..Flasim,debatojme,shtyjme kohen duke qare hallet e njeri-tjetrit..Kush na degjon ne qe flasim per problemet tona? Shteti!

Shteti the!..e ke gabime..Ne na degjon kamarieri,personi qe eshte ulur ne krahun tone ne nje tavolin tjeter por qe edhe ai po diskuton per te njejtat gjera qe po diskutonim edhe ne..Ne funde te fundit ne bejme punen tone duke folur dhe diskutuar..por sic eshte nje fjale ai qe punon duhet te shijoje edhe punen e bere prej tij..por ne qe flasim,bisedojme,debatojme nuk e shijojme kurre punen tone. Nuk na degjone njeri prandaj.Ne shqiperi institucionet kane te mbyllur njerin vesh e njerin sy..Te mbyllesh veshin dhe syrin eshte dicka normale..Por ajo qe eshte anormale ne kete histori eshte qe institucionet nuk duhet te mbyllin syte e veshet perpara qytetareve..Une e kuptoje qe ne institucionet si qeveria,parlamenti,gjykata ndodhin gjera te rendesishme si korrupsioni.E di qe kjo gje eshte normale. Por sa anormale eshte kjo gje?aspak sepse kete fuksion kane institucionet..Une jam i bindur se nga kjo gje ne u beme pjese e NATO,nga kjo gje na u hoqen vizat…Por ajo per te cilen une nuk jam bindur eshte perse nuk moren statusin kandidat per ne BE ?Nuk e morem statusin e vendit kandidat sepse ne institucione filloje te mos perdorej me fjala korrupsion por filloje tu fliste per 70%..Une di qe te jesh pjese e BE do te thote te jeshe i barabarte me ta.Te jeshe i barabarte me ta do te thote te jesh njesoje..Kjo puna eshte keshtu qe ne nuk pime dote kafe me BE dhe aq me pak te jemi ne nje tavolin me te duke folur per hallet e problemet tona... eshte bere e modes, qe te gjithe ata qe shkarkohen, lirohen, perzihen, zevendesohen, apo zbriten nga detyra, te mos e pranojne vendimin qytetarisht, duke kaluar ne kunder – deklarata, dhune verbale, organizime të zhurmshme etj.Por gjate bisedave tona me te afermit tane eshte e pamundur te qendrojme indiferente pas atyre qe shikojme,degjojme,ndjejme.. infrastrukture e rrenuar, natyre e shperfytyruar, sherbime qe lene per te deshiruar, papunesi dhe varferi. Dhe nese te rastis të lexoshe ndonje gazete apo shikoshe ndonje lajm, situata te ngjane edhe me deshperuese. Shikone te njejtet politikane, që flasin per te njejta gjera, vit pas viti. Retorika politike nuk ndryshon.. Le te mbetemi me shpresen se mendimi dhe pershtypja e politikes ketu do te ndryshoj me kohen dhe do te marr kah me shume ne anen pozitive te vlersimit ndaj popullit..

Sapo me erdhi nje mp nga nje vizitore ku deshiron te publikoj kete shkrim ne forumin tone rrespektet e mia nese ke deshire mundesh te rregjistrohesh
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi