Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Moti ndryshon personalitetin e njeriut  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Moti ndryshon personalitetin e njeriut  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moti ndryshon personalitetin e njeriut

2 posters

Shko poshtë

 Moti ndryshon personalitetin e njeriut  Empty Moti ndryshon personalitetin e njeriut

Mesazh nga Emona Thu 24 Feb 2011 - 0:45

Studimi: Moti ndryshon personalitetin e njeriut
Ndryshimet e motit kanë ndikim direkt në personalitetin e njeriut. Sipas një studimi të kryer nga Universiteti i Berlinit efekti i drejtpërdrejtë që ka moti në personalitetin e njeriut është vëtëtuar shkencërisht.

Studiuesit kanë dalë në përfundime të tilla pasi kanë studiuar 2000 persona. Rezultatet e studimit kanë nxjerrë se ka katër kategori njerëzish që ndikohen nga ndryshimet e motit.
Ata që nuk influencohen në asnjë mënyrë nga moti apo ndërrimi i stinëve, ata që duan stinën e verës, ata që urrejnë shiun dhe ata që e adhurojnë shiun.

Nëse më parë mendohej që gjithë fajin e ka hëna që ccmend të gjithë, sipas Shekspirit, tashmë ‘bashkëfajtor është edhe moti’.

Por, nga kapricot e motit nuk mbeten pa prekur edhe fëmijët, të cilët sipas mjekëve bëhen njësoj si nënat e tyre në lidhje me ndryshimet e motit. Mëegjithëse nuk është vërtetuar akoma ndikimi i një efekti të tillë.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Moti ndryshon personalitetin e njeriut  Empty Re: Moti ndryshon personalitetin e njeriut

Mesazh nga Anakonda Thu 5 Apr 2012 - 18:22

prandaj kur eshte koh e keqe un jam me mire sesa kur esht diell;e adhuroj shiun
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi