Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Notat e ndeshjeve të Champions League People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Notat e ndeshjeve të Champions League People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Notat e ndeshjeve të Champions League

Shko poshtë

Notat e ndeshjeve të Champions League Empty Notat e ndeshjeve të Champions League

Mesazh nga WebMaster Thu 24 Feb 2011 - 12:07

Ndeshjet e vajtes së 1/8-ave të Champions League janë luajtur të gjitha dhe tani është momenti për të bërë bilancet. “Mediaset” publikoi notat e saj, për spektaklin që dhuruan tetë ndeshjet e luajtura në dy javë.
Nota 10, Arsenal-Barcelona – Notën maksimale e meriton ndeshja e mrekullueshme midis Arsenalit dhe Barcelonës, e cila ishte një manual i vërtetë për mënyrën se si duhet luajtur futbolli. Në “Emirates”, 60 mijë spektatorët ishin me fat, pasi asistuan në një prej ndeshjeve më argëtuese të historisë.
Nota 9, Shakhtar Donetsk – Shakhtar luajti ndaj Romës pa frikë dhe i dha verdhekuqve një dush me ujë të ftohtë, duke ftuar 3-2 në “Olimpico”. Ukrainasit nuk mund të quhen një surprizë, pasi ata treguan se loja kolektive mund të triumfojë përballë cilësive më të mira të rivalit.
Nota 8, Chelsea e Tottenham – Edhe pse “blutë” luanin ndaj Kopenhagenit, ashtu si Tottenhami, treguan vetbesim dhe qëndrueshmëri. Të dy skuadrat angleze ishin autore të paraqitjeve të mrekullueshme.
Nota 7, “fenomeni” Raul – Rikthehet në Spanjë dhe Raul bëhet përsëri golashënuesi më i frikshëm i Europës. Me golin e shënuar në “Mestalla”, spanjolli barazon Inzaghin si golashënuesi më i mirë i historisë në Europë dhe i jep Schalke-s shumë mundësi kualifikimi.
Nota 6, arrita e Real Madridit – Një barazim ndaj Lionit nuk është ekzaktësisht një arritje për Realin e Madridit, por duke patur parasysh se francezët kishin fituar në tre përballjet e mëparshme në fushën e tyre, Mourinho mund të ndihet i kënaqur me rezultatin 1-1.
Nota 5, paraqitja e Manchesterit – United preferon të pajtohet me një barazim në Marseille, ndërsa bën një ndeshje me qëllim që të eliminojë rreziqet. Një taktikë që nuk i shkon një gjiganti si Manchesteri.
Notë ngelëse, Julio Cesar – Ndonëse mbrojtja nuk ishte më e mirë në atë rast, Cesar mund të kishte thithur gjuajtjen jo veçanërisht të rrezikshme të Robbenit ose në çdo rast, nuk duhet t’a kishte grushtuar në këmbër e Gomezit.
Notë ngelëse, skuadrat italiane – Dekadenca e futbollit italian në Europë u bë më e dukshme se kurrë në këto dy javë të Champions League, me Milanin, Romën dhe Interin që humbën të gjitha ndeshjet e tyre.
Notë ngelëse, trajneri i Kopenhagenit – Irritues dhe mendjemadh, Solbakken deklaroi përpara takimit: “Do të kontrollojmë topin dhe do të përfitojmë nga gabimet e Chelsea. Firmos vetëm për fitore apo barazim pa gola”.
Notë ngelsë, Gattuso – Gattuso nuk dha shembullin e një kapiteni në ndeshjen e Tottenhamit. Provokimet janë pjesë e futbollit, ndërsa kërcënimet dhe kapjet prej fyti nuk janë pjesë e tij.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi