Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vajza 11-vjeçare më inteligjente se gjeniu Einstein! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vajza 11-vjeçare më inteligjente se gjeniu Einstein! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vajza 11-vjeçare më inteligjente se gjeniu Einstein!

3 posters

Shko poshtë

Vajza 11-vjeçare më inteligjente se gjeniu Einstein! Empty Vajza 11-vjeçare më inteligjente se gjeniu Einstein!

Mesazh nga Єямєℓiиdå Fri 11 Mar 2011 - 23:22

Britanikja 11 –vjeçare Victoria Cowie ka dëshirë të notojë dhe të dëgjojë muzikë, sikundër edhe shumica e moshatarëve të saj. Mirëpo ajo që e dallon dukshëm nga ata është koeficienti i saj i inteligjencës (IQ), i cili është 162, që do të thotë se është më inteligjente sesa Albert Einstein, Stephen Hawking dhe Bill Gates, koeficienti i inteligjencës të të cilit është 160.

Në saje të rezultatit të arritur në testim, Victoria është pranuar në shoqatën “Mensa”, e cila tubon njerëzit më inteligjent në botë.
“Jam befasuar shumë kur i kam marrë rezultatet”, thotë vajza, të cilës katër shkolla prestigjioze i ofruan bursë. “ë frikëson pak që më krahasojnë me mendje të mëdha por, në anën tjetër, është e këndshme kur ju konsiderojnë aq të mençur”, shton ajo.
Rezultatet e testit kanë treguar se Victoria është më inteligjente se sa Sigmund Freud (IQ 156), Napoleon Bonaparta (145) i Hillary Clinton (140). Vetëm ata që e kalojnë koeficientin e inteligjencës IQ 148 )të tillë janë vetëm rreth 2 për qind në botë) mund të pranohen në shoqatën “Mensa”. Sa për njohuri, të themi se IQ e inteligjencës mesatare të njeriut 100.
“I dua shumë shkencat natyrore dhe kam dëshirë të bëj eksperimente, por argëtohem shumë edhe me aktrim, vallëzim dhe me instrumente muzikore”, thotë Victoria, e cila luan në piano, çelo dhe saksofon. Ajo shton se lënda mësimore më e dashur për të është biologjia dhe se dëshiron të bëhet veterinare, për arsye se i do kafshët dhe nuk ka drojë nga gjaku.
Prindërit e saj, me të cilët jeton në Claverley afër qytetit Wolverhampton, janë shumë krenarë për të. Ata për Daily Mail thonë se gjithnjë e kanë ditur se ajo është e mençur, por nuk e kanë ditur që niveli i inteligjencës së saj është në nivel të gjenive. “Kur shkonte në çerdhe, lexonte më mirë se sa fëmijët që ishin dyfish më të vjetër në moshë se ajo”, thotë nëna e Victoria, Allison, por shton se për ta ajo është megjithatë vetëm fëmijë.

Niveli i IQ i disa personaliteteve të njohura:
Napoleon - 145
Stephen Hawking - 160
Albert Einstein - 160
Bill Gates - 160
Sigmund Freud - 156
Arnold Schwarzenegger - 135
Madonna - 140
Quentin Tarantino - 160
Hillary Clinton - 140
Bill Clinton - 135
Nicole Kidman - 132
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vajza 11-vjeçare më inteligjente se gjeniu Einstein! Empty Re: Vajza 11-vjeçare më inteligjente se gjeniu Einstein!

Mesazh nga Katniss Sat 12 Mar 2011 - 5:31

Vajza 11-vjeçare më inteligjente se gjeniu Einstein! F.0311131610699_m
Kjo eshte vajza...
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vajza 11-vjeçare më inteligjente se gjeniu Einstein! Empty Re: Vajza 11-vjeçare më inteligjente se gjeniu Einstein!

Mesazh nga Anakonda Thu 5 Apr 2012 - 4:56

o zot,si ka mundesi........................
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vajza 11-vjeçare më inteligjente se gjeniu Einstein! Empty Re: Vajza 11-vjeçare më inteligjente se gjeniu Einstein!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi