Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
United në çerekfinale  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
United në çerekfinale  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

United në çerekfinale

Shko poshtë

United në çerekfinale  Empty United në çerekfinale

Mesazh nga LaDescarada Wed 16 Mar 2011 - 0:10

Manchester United ka shënuar fitore prej 2-1 kundër Olympique de Marseille në ndeshjen kthyese të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve dhe në këtë mënyrë vazhdon garën në fazat e mëtutjeshme të turneut më të madh të futbollit evropian për klube.
Takimi i parë i zhvilluar në Velodrome përfundoi pa gola, ashtu që me rezultat të përgjithshëm prej 2-1, Manchester Unitedi kualifikohet në çerekfinale.

Djajtë e Kuq shënuan që në fillim të ndeshjes (5’), kur Wayne Rooney pasoi te Javier 'Chicharito' Hernandez, i cili e mposhti portierin Mandanda, dhe me epërsi 1-0 u mbyll pjesa e parë.

Ishte sërish Chicharito lojtari që dyfishoi epërsinë e vendasve (75’) pas asistimit të Ryan Giggs.

Ndërkohë një autogol i Wes Brown (82’), rihapi takimin, mirëpo mysafirët nuk arritën të bëjnë diçka më shumë deri në fund.
LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi