Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gjen thesar sensacional duke punuar në kopshtin e tij  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gjen thesar sensacional duke punuar në kopshtin e tij  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gjen thesar sensacional duke punuar në kopshtin e tij

3 posters

Shko poshtë

Gjen thesar sensacional duke punuar në kopshtin e tij  Empty Gjen thesar sensacional duke punuar në kopshtin e tij

Mesazh nga Emona Sat 23 Apr 2011 - 3:35

Vjenë, 22 prill – Një qytetar nga vendi Wiener Neustadt, duke punuar në kopshtin e tij a gjetur thesarin nga mesjeta – mbi 200 copë bizhuteri të vjetër disa shekuj, të cilat autoritet austriake i cilësuan si zbulim përrallor.
Drejtoria austriake për raritete tha se ky thesar përbëhet nga mbi 200 punime të ndryshme. Gjësendet janë të vjetra rreth 650 vjet: “Përrallat ende ekzistojnë! Një individ ka gjetur thesar sensacional”, është thënë nga kjo agjencia qeveritare..
Vlerësohet se bëhet fjalë për një nga zbulimet më të rëndësishme të thesareve në Austri. Ndonëse nuk është njoftuar për vlerën monetare të kësaj gjetje, toni i prononcimit nga ana e Drejtorisë austriake për trashëgimi flet vetvetiu për rëndësinë që i jepet këtij zbulimi.
Për shkak të festës së Pashkëve kjo Drejtori sot nuk ka punuar, mirëpo një zyrtare e saj i ka thënë agjencisë austriake APA se bëhet fjalë për “objekte që të lënë pa frymë: dhe se zbuluesi ato i ka gjetur në kopshtin e vet duke hapur një basen të vogël për peshq.
Magazina javore “Profil” e ka identifikuar zbuluesin si Andreas K. Nga Wiener Neustadt, në jug të Vjenës, dhe shkruan se ai ka dashur të mbetet anonim. Kjo magazinë shkruan se zbuluesi nuk është i interesuar për shitjen e thesarit të gjetur, por po e shqyrton mundësinë për t’i huazuar koleksionin ndonjërit nga muzetë austriake.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjen thesar sensacional duke punuar në kopshtin e tij  Empty Re: Gjen thesar sensacional duke punuar në kopshtin e tij

Mesazh nga ALKION Sat 23 Apr 2011 - 9:41

u ca fati :fallxhoreee:
ALKION
ALKION
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 70
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/04/2011
Mosha Mosha : 33

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjen thesar sensacional duke punuar në kopshtin e tij  Empty Re: Gjen thesar sensacional duke punuar në kopshtin e tij

Mesazh nga Anakonda Thu 5 Apr 2012 - 4:16

fallxhori e cfare fallxhori
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjen thesar sensacional duke punuar në kopshtin e tij  Empty Re: Gjen thesar sensacional duke punuar në kopshtin e tij

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi