Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shampanja 200 vjet e vjetër në shitje  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shampanja 200 vjet e vjetër në shitje  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shampanja 200 vjet e vjetër në shitje

2 posters

Shko poshtë

Shampanja 200 vjet e vjetër në shitje  Empty Shampanja 200 vjet e vjetër në shitje

Mesazh nga Emona Wed 27 Apr 2011 - 2:46

Helsinki, 24 prill - Dy shishe shampanjë, 200 vjet të vjetra, të cilat kohë më parë janë nxjerrë nga një anije e fundosur në Detin Baltik, do të qiten në shitje me ankand në qershor.
Shishet e shampanjës me vlerë të madhe janë pjesë e 150 shisheve, të cilat zhytësit i kanë zbuluar verën e kaluar në mbetjet e anijes së fundosur në mes të viteve 1825-1830 në ujërat e Detit Baltik në afërsi të bregdetit finlandez.
Zyrtarët finlandezë tashmë kanë vendosur që dy shishe të këtilla me shampanjë të dalin në ankand më 3 qershor. Njëra shishe është e markës “Veuve-Clicquot”, e cila edhe sot ekziston, ndërsa tjetra e mban emrin e shtëpisë “Juglar” që nuk ekziston më.
“Bëhet fjalë për shishet më të vjetra të shampanjës të këtyre markave që sot mund të gjenden. Këto janë shishe unikate në treg dhe me siguri do të thyejnë të gjitha rekordet në ankand. Pres që çmimi i secilës shishe të arrijë 100 mijë euro”, thotë Richard Gurin, ekspert për shampanjë.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shampanja 200 vjet e vjetër në shitje  Empty Re: Shampanja 200 vjet e vjetër në shitje

Mesazh nga Anakonda Thu 5 Apr 2012 - 4:15

qenka shampanje e vecante meqe paska rrojtur aq shume
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi