Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Bucatini aromatizzati People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Bucatini aromatizzati People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bucatini aromatizzati

Shko poshtë

Bucatini aromatizzati Empty Bucatini aromatizzati

Mesazh nga WebMaster Thu 28 Apr 2011 - 6:05

Preparazione:
Per preparare i bucatini aromatizzati tagliate le cipolle a fette e doratele leggermente soffriggendole con un po’ di olio. Scaldate i pomodori in una pentola con acqua, togliete l’involucro esterno, tagliateli a fette e ripuliteli dai semi presenti all’interno.

Unite poi la cipolla, mettete un leggero pizzico di sale ed aggiungete alloro ben tritato ed un po’ di cannella. Continuate a cuocere il tutto per circa 10 minuti. Intanto lessate la pasta in una padella a parte con giuste dosi di acqua e sale, scolatela e condite con la salsina appena preparata. Mettete infine il parmigiano grattugiato.


Bucatini aromatizzati Bucatini-aromatizzati
Bucatini aromatizzati 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Bucatini aromatizzati 30l12rc Pytje & Përgjigje Bucatini aromatizzati 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi