Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Prifti meksikan që bekon me pistoletë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Prifti meksikan që bekon me pistoletë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prifti meksikan që bekon me pistoletë

2 posters

Shko poshtë

Prifti meksikan që bekon me pistoletë Empty Prifti meksikan që bekon me pistoletë

Mesazh nga Emona Sat 1 Oct 2011 - 6:49

Prifti meksikan që bekon me pistoletë 29prift1Një prift katolik nga një fshat i vogël meksikan, ka zgjedhur disa forma jo fort të zakonshme për të dënuar krimet e shumta që godasin shtetin meksikan herë pas here. Gjatë meshës së të dielës, prifti Juan Ramon Hernandez ka kryer ceremoninë e bekimit me një pistoletë lodër të mbushur me ujë të bekuar dhe në këtë mënyrë iu ka dhënë bekimin famullitarëve të habitur.

Ndërsa fëmijët që ishin ulur në rreshtin e parë qeshnin nën hundë, At Hernandez iu drejtua të gjithë të pranishmëve dhe iu kërkoi t'i luteshin Zotit që të shëronte plagët e shkaktuara nga vrasjet thuajse të përditshme që ndodhin në Meksikë.

"Le të lutemi që të ndryshojnë zemrat e gjithë atyre personave që kryejnë vrasje", - ka shtuar prifti, transmeton NOA .

Hernandez është një ndër priftërinjtë më popullorë në Meksikë dhe është përgjegjës i kishës San Miguel Arcangel, e cila është një ndër kishat më antike në vend.

Kur arqipeshkvi deshi ta largonte nga detyra e tij At Hernandez, i gjithë qyteti u ngrit në këmbë për të mbrojtur priftin karizmatik dhe kërcënuan se do të pushtonin dhe katedralen nëse ai largohej nga detyra e tij.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Prifti meksikan që bekon me pistoletë Empty Re: Prifti meksikan që bekon me pistoletë

Mesazh nga Anakonda Mon 2 Apr 2012 - 1:51

et prifti mos e pafte syri i keq ishalla
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi