Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Lind fëmijën pas maratonës së Çikagos People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Lind fëmijën pas maratonës së Çikagos People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lind fëmijën pas maratonës së Çikagos

4 posters

Shko poshtë

Lind fëmijën pas maratonës së Çikagos Empty Lind fëmijën pas maratonës së Çikagos

Mesazh nga Emona Wed 12 Oct 2011 - 5:05

Lind fëmijën pas maratonës së Çikagos 671812726lajmetari671812726

Një ngjarje e rrallë ka ndodhur në Shtetet e Bashkuara, ku një grua ka lindur fëmijën e saj vetëm pak momente pasi kishte marrë pjesë në maratonën e Çikagos.

Amber Miller, që ishte shtatzënë prej 39 javësh, solli në jetë vajzën e saj që peshonte 3.5 kilogramë dhe që mori emrin June.

“Ishte dita më e gjatë jetës sime”, ka treguar Amber, e cila, sipas udhëzimeve të doktorit, gjysmën e cirkuitit e bëri me vrap dhe gjysmën me ecje.

“Shumë njerëz brohorisnin për mua: “Forca, zonja shtatzënë”. Për mua nuk kishte asgjë të jashtëzakonshme. Vrapova deri në finish. Unë vdes të vrapoj”, tha Amber.

Për shkak se një pjesë të maratonës e bëri me ecje, ajo e përfundoi garën prej 42 kilometrash për 6 orë e 25 minuta, më ngadalë se hapi i saj i zakonshëm.

“Pak minuta pasi arrita vijën e finishit, kontraktimet u bënë më të forta dhe e kuptova se çfarë po ndodhte. Kur ato u bënë më të rregullta, hëngra një sanduiç dhe pastaj shkova në spital”, rrëfeu zonja Miller aventurën e saj

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lind fëmijën pas maratonës së Çikagos Empty Re: Lind fëmijën pas maratonës së Çikagos

Mesazh nga dajti modh Wed 12 Oct 2011 - 5:51

hajt me jete te gjate celebrate005 00027003 celebrate005
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lind fëmijën pas maratonës së Çikagos Empty Re: Lind fëmijën pas maratonës së Çikagos

Mesazh nga Arabela Wed 12 Oct 2011 - 6:04

maratonisti i vogel,,,Lind fëmijën pas maratonës së Çikagos 761447
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lind fëmijën pas maratonës së Çikagos Empty Re: Lind fëmijën pas maratonës së Çikagos

Mesazh nga Anakonda Sun 1 Apr 2012 - 1:47

me jet te gjate mire qe si ka lindur rruges
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lind fëmijën pas maratonës së Çikagos Empty Re: Lind fëmijën pas maratonës së Çikagos

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi