Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ice Man me muzikë të akullt People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ice Man me muzikë të akullt People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ice Man me muzikë të akullt

2 posters

Shko poshtë

Ice Man me muzikë të akullt Empty Ice Man me muzikë të akullt

Mesazh nga Emona Tue 18 Oct 2011 - 1:48

NORVEGJI – Ju garantojmë se një performancë live e muzikantit Terje Isungset do bëjë që të dridheni në kuptimin e parë të fjalës për faktin e thjeshtë se ai përdor instrumente të bera me akull.


Norvegjezi njihet me nofkën “Njeriu i Akullt” (Iceman) për shkak se bën muzikë me harqe dhe kitara të bëra me akullin që e merr nga një liqen i ngrirë pranë shtëpisë së tij.
“Cdo instrument që bëj unë ka një tingull shumë të veçantë. Por, ato zgjasin vetëm për një koncert dhe e keqja është se unë nuk mund të praktikohem dot me të njëjtin instrument sepse për herën tjetër do më duhet të bëj tjetër”, shprehet Terje.
“Vështirësia qëndron në gjetjen e akullit të përshtatshëm sepse nga 100 copa akulli del se vetëm 10 tingullojnë siç duhet”, shton muzikanti.
Problemi tjetër është se një performancë live e Terje Isungset duhet të ndiqet në temperaturë nën zero./tch/Ice Man me muzikë të akullt Article-0-0E685FB800000578-558_634x360Ice Man me muzikë të akullt Article-0-0E68606800000578-614_634x350Ice Man me muzikë të akullt Article-0-0E68607400000578-309_634x352Ice Man me muzikë të akullt Muzikanti-akull

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ice Man me muzikë të akullt Empty Re: Ice Man me muzikë të akullt

Mesazh nga Anakonda Sun 1 Apr 2012 - 1:23

si mun te qendroje ketu
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi