Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Natë magjike në "San Siro", Barcelona likuidon Milanin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Natë magjike në "San Siro", Barcelona likuidon Milanin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Natë magjike në "San Siro", Barcelona likuidon Milanin

2 posters

Shko poshtë

Natë magjike në "San Siro", Barcelona likuidon Milanin Empty Natë magjike në "San Siro", Barcelona likuidon Milanin

Mesazh nga Durrsaku Wed 23 Nov 2011 - 21:31

Natë magjike në "San Siro", Barcelona likuidon Milanin 48694MILANO - Barcelona ka triumfuar 3-2 ndaj Milanit, në një ndeshje spektakolare dhe emocionuese të zhvilluar mbrëmë në "San Siro". Katalanasit kanë treguar edhe njëherë superioritetin e tyre, duke fituar në një fushë aspak të lehtë dhe duke siguruar matematikisht vendin e parë në grup.

Milanit ndërkohë i duhet të kënaqet me vendin e dytë, ç'ka do të thotë një short më pak i favorshëm për turin e të tetave të finales. Ndeshja e mbrëmshme nisi me Milanin më kërkues, por në minutën e 13-të ishte Barcelona që kaloi në avantazh. Pas një aksioni të bukur në zonë, topi i futur nga e majta nga David Vija u shty në rrjetë nga Mark Van Bomel, i vënë nën presion nga Ksavi. Zllatan Ibrahimoviç barazoi 7 minuta më vonë, pas një asisti të bukur të Klarens Sedorf. Mesi, ashtu si Robinjo për Milanin, gaboi një rast 2 metra larg portës. Gjithsesi, çerek ore para fundit argjentinasi shënon golin e avantazhit për Barçën, pas një penalltie të fituar nga Ksavi. Pjesa e dytë nisi me një tjetër Milan. Pas 9 minutash, Kevin Prins Boateng barazon shifrat, me një aksion të bukur personal. Ai mori një top nga Ibra dhe pas një shmangie të bukur me finte, mposhti Viktor Valdes. Gjithsesi, Barça tregoi se ishte futur në fushë për fitore, duke realizuar edhe golin e tretë. Ksavi mori një pasim të artë nga Mesi dhe mposhti i qetë Abiaton në zonë, duke i dhënë fitoren Barcelonës.

(er.nu/A.Latifi/BalkanWeb
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Natë magjike në "San Siro", Barcelona likuidon Milanin Empty Re: Natë magjike në "San Siro", Barcelona likuidon Milanin

Mesazh nga Anakonda Sat 18 Feb 2012 - 5:49

Epo nuk them se Barcelona eshte skuader teper e forte.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi