Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Seti i Hitlerit shitet për 423.000 dollarë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Seti i Hitlerit shitet për 423.000 dollarë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Seti i Hitlerit shitet për 423.000 dollarë

2 posters

Shko poshtë

Seti i Hitlerit shitet për 423.000 dollarë Empty Seti i Hitlerit shitet për 423.000 dollarë

Mesazh nga Emona Sun 11 Dec 2011 - 1:11

Seti i Hitlerit shitet për 423.000 dollarë Seti-200x126Një set tavoline që pëmban një shishe boje, kryqin dhe shqiponjën naziste që i përkiste Adolf Hitlerit është shitur në ankand për 423.000 dollarë një amerikani emri i të cilit nuk u bë i ditur.

Seti i shitur është përdorur për nënshkrimin e Paktit të Mynihut dhe Hitleri dhe ka të gdhendur inicialet.

Pritej që seti të arrijnë vlerën prej së paku gjysmë milion dollarë, por kjo nuk ndodhi dhe shtëpia e ankandeve Alexander Autographs pranoi ofertën më të lartë.

Presidenti i shtëpisë së ankandeve Bill Panagopulos tha se blerësi ishte një amerikan, duke bërë atë objekt të koleksionit të tij privat. Panagopulos ka thënë se vetë Hitleri e kishte dizajnuar atë.

Pakti i Mynihut u nënshkrua nga Adolf Hitleri, kryeministri italian Benito Musolini, kryeministri britanik Neville Chamberlain dhe kryeministri francez Edouard Daladier me 30 shtator 1938.

Me Marrëveshjen e Munihut, rajonit Sudetenland i Çekosllovakisë, ku jetonin gjermanët i’u dha Gjermanisë.

Liderët botërorë shpresonin se kjo do të ndalojë ambiciet e Hitlerit për të zgjeruar territorin gjerman, çka u pa se nuk ndodhi.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Seti i Hitlerit shitet për 423.000 dollarë Empty Re: Seti i Hitlerit shitet për 423.000 dollarë

Mesazh nga Anakonda Sat 24 Mar 2012 - 1:39

ti thom njonit tek lagja se mbaron per ket.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi