Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ne Kine testohet “treni shpatë” qe kap deri 500 km/h  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ne Kine testohet “treni shpatë” qe kap deri 500 km/h  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ne Kine testohet “treni shpatë” qe kap deri 500 km/h

3 posters

Shko poshtë

Ne Kine testohet “treni shpatë” qe kap deri 500 km/h  Empty Ne Kine testohet “treni shpatë” qe kap deri 500 km/h

Mesazh nga Aяtємιѕα Mon 26 Dec 2011 - 8:50

Ne Kine testohet “treni shpatë” qe kap deri 500 km/h  ImagesAutoritetet kane deklaruar se mjeti nuk do të udhëtojë domosdoshmërisht në maksimumin e shpejtësisë së tij
Burimi: ikub.alKina ka lëshuar për testime një tren të ri me shpejtësi të madhe, që mund të arrijë deri në 500 km/h. Bëhet fjalë për një mjet hekurudhor, që me dizajnin e tij duhet të kujtojë një shpatë të vjetër kineze. Mirëpo presidenti i kompanisë prodhuese, CSR, Zhao Xiaogang ka dashur të saktësojë se treni nuk do të udhëtojë domosdoshmërisht në maksimumin e shpejtësisë së tij: “Veçanërisht ne shqetësohemi për të garantuar sigurinë e trenëve”, ka deklaruar për mediat kineze. Ky që po mbyllet ka qenë një vit i vështirë për industrinë hekurudhore në Kinë. Një përplasje mes dy trenëve të shpejtë në korrik i ka kushtuar jetën 40 personave dhe nga atëherë, krijimi i trenëve të rinj të shpejtë ka pësuar një ulje. Për më tepër, ministri i Hekurudhave Liu Zhijun, figurë kyç në zhvillimin e sektorit, u largua nga detyra për shkak të akuzave të korrupsionit. (Tichinonews)
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ne Kine testohet “treni shpatë” qe kap deri 500 km/h  Empty Re: Ne Kine testohet “treni shpatë” qe kap deri 500 km/h

Mesazh nga Arabela Mon 26 Dec 2011 - 9:18

sa :coolthumb: duket,,,
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ne Kine testohet “treni shpatë” qe kap deri 500 km/h  Empty Re: Ne Kine testohet “treni shpatë” qe kap deri 500 km/h

Mesazh nga Anakonda Fri 23 Mar 2012 - 18:25

te merrka ne qafe.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ne Kine testohet “treni shpatë” qe kap deri 500 km/h  Empty Re: Ne Kine testohet “treni shpatë” qe kap deri 500 km/h

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi