Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mashkulli perballe nje femre vuan nga "budallalleku" i perkohshem  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mashkulli perballe nje femre vuan nga "budallalleku" i perkohshem  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mashkulli perballe nje femre vuan nga "budallalleku" i perkohshem

4 posters

Shko poshtë

Mashkulli perballe nje femre vuan nga "budallalleku" i perkohshem  Empty Mashkulli perballe nje femre vuan nga "budallalleku" i perkohshem

Mesazh nga Aяtємιѕα Sat 4 Feb 2012 - 10:38

Mashkulli perballe nje femre vuan nga "budallalleku" i perkohshem  ImagesShpesh themi që meshkujt "për një moment bëhen budallenj" kur e shohin një femër shumë të bukur.Duket që tani ka edhe mbështetje shkencore për këtë.

Hulumtimet e reja tregojnë që madje edhe vetëm përmendja e emrit të femrës mund të ndikojë përkohësisht në punën e trurit të mashkullit.

Universiteti holandez Radboud ka kryer testet në 90 heteroseksualë të rinj meshkuj dhe femra. Detyra ka qenë që të lexojnë me zë fjalë të shkurtra nga goja e hulumtuesve. Kur u është kërkuar, ta bëjnë këtë në prani të femrave, meshkujt e kryenin detyrën më dobët.

Nga ana tjetër, kur kjo provë është bërë me femrat nuk ka pasur asnjë dallim. Udhëheqësi i hulumtimit, psikologu Johan Karremans thotë se "vetëm përmendja e femrave ishte e mjaftueshme për të reduktuar aftësitë konjutive të meshkujve".

Po ky kërkues në vitin 2009 ka kryer hulumtimin nga i cili doli përfundimi se mashkulli përballë një femre vuan nga "budallallëku" i përkohshëm. Shkencëtarët nuk kanë shpjegim për këtë dukuri, e as edhe për dallimin e dukshëm në mes reagimit të femrës dhe mashkullit kur përmendet gjinia e kundërt.

Ekziston teoria e cila thotë kështu: femrat për të tërhequr vëmendjen e gjinisë së kundërt mbështeten para së gjithash në pamje ndërsa meshkujt mbështeten në karakter dhe inteligjencë, prandaj sjellja e tyre në situatat e tilla përjeton ndryshime më të mëdha.

Megjithatë, duhet theksuar që mosha mesatare e të anketuarve ishte 21 vjeç, çka jep shpresë që meshkujt me kalimin e kohës do të sillen më me maturi.
Burimi:albeu.com
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mashkulli perballe nje femre vuan nga "budallalleku" i perkohshem  Empty Re: Mashkulli perballe nje femre vuan nga "budallalleku" i perkohshem

Mesazh nga Ariel Mon 6 Feb 2012 - 12:24

:541221: :541221:
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mashkulli perballe nje femre vuan nga "budallalleku" i perkohshem  Empty Re: Mashkulli perballe nje femre vuan nga "budallalleku" i perkohshem

Mesazh nga Aяtємιѕα Mon 6 Feb 2012 - 13:11

He thuaj tani qe seshte e vertet ri...se them une po tema kesaj here..me mbetet vecse ta mbeshtes humultimin qe eshte bere e me te drejte geeegge
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mashkulli perballe nje femre vuan nga "budallalleku" i perkohshem  Empty Re: Mashkulli perballe nje femre vuan nga "budallalleku" i perkohshem

Mesazh nga Shkembi Mon 6 Feb 2012 - 13:44

hahahaha po atyre u eshte kripur truri mi.... se jetojne ne ultesire.....ec te vijne ta bejne knej nga ne....pa e shofin masanej

Shkembi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 9500
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/10/2011
Mosha Mosha : 43

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mashkulli perballe nje femre vuan nga "budallalleku" i perkohshem  Empty Re: Mashkulli perballe nje femre vuan nga "budallalleku" i perkohshem

Mesazh nga Anakonda Mon 19 Mar 2012 - 7:52

qenka mashkull me ndjenja.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mashkulli perballe nje femre vuan nga "budallalleku" i perkohshem  Empty Re: Mashkulli perballe nje femre vuan nga "budallalleku" i perkohshem

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi