Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ndalet Bajern, arratiset Dormund People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ndalet Bajern, arratiset Dormund People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ndalet Bajern, arratiset Dormund

2 posters

Shko poshtë

Ndalet Bajern, arratiset Dormund Empty Ndalet Bajern, arratiset Dormund

Mesazh nga Emona Sat 18 Feb 2012 - 10:08

Në gol spektakolar i Kevin Groskroic në minutën e 66-të i ka dhënë mundësinë Borusia Dortmund që të shkëputet më tej në kreun e klasifikimit të Bundesligës, falë fitores 1-0 në fushën e Herta Berlin. Fitorja e 6-të radhazi e “kanarinave” sigloi edhe ndeshjen e 16-të radhazi pa humbje në kampionat, ndërsa Herta, që sapo ka emëruar Oto Rehagel si trajner, regjistroi humbjen e 5-të radhazi në këtë turne. Me këtë sukses, Dortmund është 3 pikë para vendit të dytë, që tashmë mbahet nga Borusia Mynshengladbah, pas fitores 2-1 të kësaj të fundit në fushën e Kaizerslautern. Ndërkohë vendi i tretë i takon Bajernit të Mynihut që ka zhvillua një ndeshje shumë të dobët në Fraiburg përballë ekipit që mbyll tabelën e klasifikimit. Rezultati përfundimtar 0-0 pasqyron edhe forcën ofensive të bavarezëve, të cilët nuk kanë përfituar as nga kthimi në fushë në pjesën e dytë të mesfushorit Arjen Roben. Bajerni tashmë është 4 pikë larg Borusias së Dortmundit ndërsa duket se edhe këtë sezon mund ta mbyllë pa fituar titullin kampion. (LajmeShqip.com)



Rezultatet

Leverkusen-Augsburg 4-1

Hamburg-Verder Bremen 1-3

Herta Berlin-B. Dortmund 0-1

K’slautern-B. Mynshengladbah 1-2

Nyremberg-Këln 2-1

Fraiburg-Bajern Mynih 0-0

Sot

Shalke-Volfsburg 15:30

Hanover-Shtutgart 17:30

Renditja

Borusia Dortmund 49, Borusia Mynshengladbah 46, Bajern Mynih 45, Shalke 41, Verder Bremen 36, Bajer Leverkusen 34, Hanover 31, Volfsburg 27, Shtutgart 26, Hamburg 26, Hofenhaim 26, Nyrenberg 25, Këln 24, Mainc 24, Herta Berlin 20, Kaizerslautern 18, Augsburg 18, Fraiburg 18.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ndalet Bajern, arratiset Dormund Empty Re: Ndalet Bajern, arratiset Dormund

Mesazh nga Anakonda Mon 20 Feb 2012 - 2:59

Eu sa paska ecur Bundesliga Gjermane.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi