Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Botërori i futbollistëve robotë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Botërori i futbollistëve robotë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Botërori i futbollistëve robotë

2 posters

Shko poshtë

Botërori i futbollistëve robotë Empty Botërori i futbollistëve robotë

Mesazh nga Aяtємιѕα Mon 2 Apr 2012 - 9:05

Botërori i futbollistëve robotë FutbollirobotBotërori i futbollistëve robotë nisi këtë fundjavë në Gjermani, por duket se do të duhet ende kohë për të prodhuar një robot që të sfidojë realisht Leo Messin.

Studentë dhe kërkues nga e gjithë Europa rreshtuan skuadrat në kompeticionin e zhvilluar në Magdeburg, Gjermani qëndrore, në datat 30 mars deri në një prill.

Më shumë se 35 skuadra dhe 12 kombëtare morën pjesë në këtë kompeticion, duke konkurruar në katër disiplina të ndryshme.

Botërori i futbollistëve robotë nisi përpara disa vitesh në Japoni dhe misioni i tij është që të përmirësohet aq sa të fitojë një ndeshje ndaj një skuadre të vërtetë futbolli deri në vitin 2050.

Nisma është përkrahur edhe nga shtete të tjera, që e kanë shndërruar në sfidë personale avancimin e zgjuarsisë artificiale të futbollistëve robotikë.

”Ndërtimi i një futbollisti robot në vetvete nuk ka një impakt të madh social dhe ekonomik, por përbën një avancim të jashtëzakonshëm për fushën e robotikës. Për të luajtur futboll, një robot duhet të jetë në gjendje të kryejë me dhjetëra veprime fizike dhe motorike tepër të vështira për t’u realizuar, por mbi të gjitha duhet të ketë edhe një inteligjencë artificiale që ta bëjë atë të mendojë si një njeri i vërtetë”, shkruhej në faqen e internetit të kompeticionit. Botërori i futbollistëve robotë Futbollirobot1Botërori i futbollistëve robotë Futbollirobot2Botërori i futbollistëve robotë Futbollirobot3
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Botërori i futbollistëve robotë Empty Re: Botërori i futbollistëve robotë

Mesazh nga Anakonda Sun 8 Apr 2012 - 1:04

qenka sport interesant.............

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi