Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Itali: Çdo 3 minuta ndodh një divorc People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Itali: Çdo 3 minuta ndodh një divorc People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Itali: Çdo 3 minuta ndodh një divorc

2 posters

Shko poshtë

 Itali: Çdo 3 minuta ndodh një divorc Empty Itali: Çdo 3 minuta ndodh një divorc

Mesazh nga Emona Fri 11 May 2012 - 2:27

Këtë fakt e ka publikuar portali “Incontri-ExtraConiugali.com”, i cili, bazuar në ISTAT ka përpiluar një studim mbi prishjet e martesave në këtë shtet, që me të vërtetë tregojnë shifra alarmante.

Me një martesë të përfunduar në 3 minuta gjatë një muaji, Italia ka zënë kështu vendin e parë për numrin e ndarjeve dhe të divorceve, e ndjekur nga Spanja me 1 ndarje në 4 minuta. “Kohëzgjatja mesatare e martesës në Itali është 15 vjet, por një divorc ndodh pikërisht në pesë çifte të martuara më pak se 5 vjet”, deklaron stafi Incontri-ExtraConiugali. Rritja e vazhdueshme e numrit të divorceve në Itali, ka një rënie paralele me numrin e martesave. Shifrat e ISTAT flasin për rritje të numrit të shkurorëzimeve dhe ndarjet midis 1998 dhe 2008.

Në të njëjtën periudhë, duke u rritur nga 280,034 martesa ra në 246,613. Dhe kjo është një tendencë në rritje, po të kemi parasysh një rënie të mëtejshme prej 7 për qind nga 2008 deri në 2009. Po si mund të frenohet ky fenomen? Alex Fantini, themelues i Incontri-ExtraConiugali nuk ka dyshime. Sipas tij, aspekti i vetëm që do të ndihmojë për të përcaktuar një kthesë në situatën aktuale është përhapja e siteve dhe informacioneve online për të ndihmuar çifte në prag ndarje./e.mk/

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Itali: Çdo 3 minuta ndodh një divorc Empty Re: Itali: Çdo 3 minuta ndodh një divorc

Mesazh nga Anakonda Fri 11 May 2012 - 4:00

ca qenka kto italianet mor xhelozat me te medhenj te botes
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi