Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Ferrari ekologjik, lëviz me pedale (Video) People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Ferrari ekologjik, lëviz me pedale (Video) People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ferrari ekologjik, lëviz me pedale (Video)

2 posters

Shko poshtë

 Ferrari ekologjik, lëviz me pedale (Video) Empty Ferrari ekologjik, lëviz me pedale (Video)

Mesazh nga Emona Fri 11 May 2012 - 2:31

 Ferrari ekologjik, lëviz me pedale (Video) Ferrari-300x198

Një artist austriak ka bërë një Ferrari që lëviz me pedale. Dizajni dhe karroceria e tij e lyer në të kuqe, Darfall FFX duket mbresëlënëse. Konstruksioni i Hannes Langedera në fakt është biçikletë në të cilën është montuar karroceria e lehtë që duket si një Ferrari luksoz.

Austriaku veprën e tij e ka bërë prej plastike dhe çelikut të lehtë në mënyrë që pesha e tij e përgjithshme të jetë deri në 100 kg. Hannes, Ferrarin e tij e vë në lëvizje me pedale dhe ai madje ka 11 marshe.

Për realizimin e këtij projekti është dashur mëse një vit. Automjeti ekologjik është ekspozuar në Austri. Ndërkohë, Langeder më parë ishte në qendër të vëmendjes kur Porschin e tij të lëhtë e drejtoi Richard Hammond në emisionin Top Gear.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Ferrari ekologjik, lëviz me pedale (Video) Empty Re: Ferrari ekologjik, lëviz me pedale (Video)

Mesazh nga Anakonda Fri 11 May 2012 - 3:57

qenka nga ai i modes se fundit mesa duket
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi