Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Hitzfeld: Shqipëria mund të luajë në Brazili 2014 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Hitzfeld: Shqipëria mund të luajë në Brazili 2014 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hitzfeld: Shqipëria mund të luajë në Brazili 2014

2 posters

Shko poshtë

Hitzfeld: Shqipëria mund të luajë në Brazili 2014 Empty Hitzfeld: Shqipëria mund të luajë në Brazili 2014

Mesazh nga LaDescarada Wed 12 Sep 2012 - 2:44

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Zvicrës, Ottmar Hitzfeld, ka mbetur i mahnitur me tifozerinë shqiptare të mbledhur në Swisspor Arena të Luzernit.

Zvicra shënoi fitore 2-0 ndaj Shqipërisë në ndeshjen e dytë kualifikuese për Botërorin 2014, por trajneri gjerman mendon se kuqezinjtë pavarësisht humbjes kanë kualitet dhe mund ta kalojnë grupin për të arritur në Botëror.

“Shqiptarët njerëz të mrekullueshëm, kur dëgjova se në Luzern ndodhen rreth 12000 shqiptarë nuk ju besova dhe qesha. Kur u afrova afër stadiumit mbeta pa fjalë, 12000 tifozë nuk udhëtojnë në një shtet tjetër për të parë Gjermaninë, Anglinë apo Brazilin”.

“Ishte një atmosferë e jashtëzakonshme, ata janë njerëz të qejfit. Pastaj në stadium, përfundimisht ndër tifozëritë më të zjarrta që kam parë”.

“Shaqiri shënoi kundër kombit të tij, megjithëse tek goli ai e gjuajti shumë keq, fati jonë që portieri nuk e arriti. Ai u ndje keq pas golit, unë do t’i qëndroj afër!”.

“Xhaka përsëri në fund, nuk e di a e bëri vetë apo e kishte nga emocionet. 12 mijë tifozë janë shumë për një 20 vjeçar gjithsesi ata po luanin kundër kombit të tyre dhe ne fituam”.

“Shqipëria ka shanse reale të kalojë grupet, nuk e di pse nuk investohet në atë vend. Pas kësaj ndeshje, kam dëshire ta vizitoj në të ardhmen”, ka thënë Hitzfield për mediat zvicerane./Kohasport/Telegrafi/

Hitzfeld: Shqipëria mund të luajë në Brazili 2014 Ottmar-Hitzfeld-cropped
LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hitzfeld: Shqipëria mund të luajë në Brazili 2014 Empty Re: Hitzfeld: Shqipëria mund të luajë në Brazili 2014

Mesazh nga Anakonda Sat 29 Sep 2012 - 18:45

ouuuuuuuuuuuuu pse aq larg mor.ou shife si bojn e kta...
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi