Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
I keni ber ndo njeher pyetje vetes ... kush e ka krijuar universin kaq perfekt? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
I keni ber ndo njeher pyetje vetes ... kush e ka krijuar universin kaq perfekt? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

I keni ber ndo njeher pyetje vetes ... kush e ka krijuar universin kaq perfekt?

+2
WebMaster
eri_g
6 posters

Shko poshtë

I keni ber ndo njeher pyetje vetes ... kush e ka krijuar universin kaq perfekt? Empty I keni ber ndo njeher pyetje vetes ... kush e ka krijuar universin kaq perfekt?

Mesazh nga eri_g Wed 23 Jan 2013 - 10:29

mund te jepni mendimet tuaja...
eri_g
eri_g
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : ne bot tjeter
Postime Postime : 12
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/01/2013
Mosha Mosha : 33

Mbrapsht në krye Shko poshtë

I keni ber ndo njeher pyetje vetes ... kush e ka krijuar universin kaq perfekt? Empty Re: I keni ber ndo njeher pyetje vetes ... kush e ka krijuar universin kaq perfekt?

Mesazh nga WebMaster Wed 23 Jan 2013 - 10:34

Un ja kam bere pyetje vetes edhe akoma se kam kuptuar se po te lexosh do lexosh jo te verteten po te besosh duhet te besosh vetem ne vetvete kshuqe pres edhe un pergjigjen qe te ma japin se kush e ka krijuar universin .
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

I keni ber ndo njeher pyetje vetes ... kush e ka krijuar universin kaq perfekt? Empty Re: I keni ber ndo njeher pyetje vetes ... kush e ka krijuar universin kaq perfekt?

Mesazh nga eri_g Wed 23 Jan 2013 - 10:41

Klea ti je dakort qe cdo gje e ka nje krijues apo jo se vet nuk krijohet .por ideja eshte qe te kuptosh kush eshte krijusi i vertet dhe ca plani ka sepse shum thon do permbytet bota apo ku ta di un po po ti besh nje pyetje vetes a vall e dim ne se kur do vdesim?do te thot qe personalisht cdo njeri e ka nje fund bote por para se te vemi te fundi duhet te kuptojm fillimin kush e ka filluar dhe cfar plani ka per ne..
eri_g
eri_g
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : ne bot tjeter
Postime Postime : 12
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/01/2013
Mosha Mosha : 33

Mbrapsht në krye Shko poshtë

I keni ber ndo njeher pyetje vetes ... kush e ka krijuar universin kaq perfekt? Empty Re: I keni ber ndo njeher pyetje vetes ... kush e ka krijuar universin kaq perfekt?

Mesazh nga Golden Wed 23 Jan 2013 - 11:21

Padyshim qe Allahu.


Ja nje liber rreth kesaj qeshtje.

http://www.way-to-allah.com/alb/documents/mrekullite.pdf

Golden
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 9120
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 31

http://pc4everything.blogspot.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

I keni ber ndo njeher pyetje vetes ... kush e ka krijuar universin kaq perfekt? Empty Re: I keni ber ndo njeher pyetje vetes ... kush e ka krijuar universin kaq perfekt?

Mesazh nga eri_g Wed 23 Jan 2013 - 11:40

HAHA PO KUR JE NE NJE GJYKAT A MUND TE QUHET DESHMIJA E VERTET PO NUK PATI FAKTE?CFAR FAKTESH TE JEP KY LIBER PSE TI BESOSH CFAR PO BEN PER TY .
eri_g
eri_g
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : ne bot tjeter
Postime Postime : 12
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/01/2013
Mosha Mosha : 33

Mbrapsht në krye Shko poshtë

I keni ber ndo njeher pyetje vetes ... kush e ka krijuar universin kaq perfekt? Empty Re: I keni ber ndo njeher pyetje vetes ... kush e ka krijuar universin kaq perfekt?

Mesazh nga WebMaster Wed 23 Jan 2013 - 11:43

Sheshe te gjith kemi besim ne zot kshu thuhet po jo te gjith shkojne ne Kishe jo te gjith Falen ne Xhamia .Thjesht nje zot kemi besoj un pavarsisht qe kan emra te ndryshem
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

I keni ber ndo njeher pyetje vetes ... kush e ka krijuar universin kaq perfekt? Empty Re: I keni ber ndo njeher pyetje vetes ... kush e ka krijuar universin kaq perfekt?

Mesazh nga eri_g Wed 23 Jan 2013 - 11:55

a mund te quhet nje zot me emra te ndryshem? a mund te te flas une ty ne emer tjeter do me pergjigjesh? gjithsesi ideja eshte te kuptojm . pastaj cdo njeri eshte i lir te zgjedh vet se ku do te shkoj apo ku do te besoj.
eri_g
eri_g
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : ne bot tjeter
Postime Postime : 12
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/01/2013
Mosha Mosha : 33

Mbrapsht në krye Shko poshtë

I keni ber ndo njeher pyetje vetes ... kush e ka krijuar universin kaq perfekt? Empty Re: I keni ber ndo njeher pyetje vetes ... kush e ka krijuar universin kaq perfekt?

Mesazh nga Golden Wed 23 Jan 2013 - 12:04

eri_g shkruajti:HAHA PO KUR JE NE NJE GJYKAT A MUND TE QUHET DESHMIJA E VERTET PO NUK PATI FAKTE?CFAR FAKTESH TE JEP KY LIBER PSE TI BESOSH CFAR PO BEN PER TY .

Kur ke mungese leximi jo gjykata po nje femije 5 vjec te te pyes do ngelesh pa pergjigjie. (-; Prandaj fjala e pare ka qene LEXO. Ke mjafte fakte per cdo gje, duke fillu nga krijimi i universit, krijimi i njeriut, ... ... e deri tek vdekja e me teper. (-; Te mbetet te lexosh. (-;Edituar për herë të fundit nga Golden në Thu 24 Jan 2013 - 3:11, edituar 1 herë gjithsej

Golden
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 9120
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 31

http://pc4everything.blogspot.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

I keni ber ndo njeher pyetje vetes ... kush e ka krijuar universin kaq perfekt? Empty Re: I keni ber ndo njeher pyetje vetes ... kush e ka krijuar universin kaq perfekt?

Mesazh nga Tonii Wed 23 Jan 2013 - 12:17

ta them une kush e ka krijuar? sepse kam lexuar e jo degjuar.
Ekrijuesi tha:
Ne fillim ishte fjala e me te u krijua gjithcka e ai (fjala) ishte perendi
e pa ate nuk u be asnje nga ato qe u be, ne te ishte jeta dhe jeta ishte drita e njerezve dhe drita ndrit ne erresir dhe erresira nuk e kuptoj.
sepse jeta e mishit eshte ne gjak
ai therret ujrat e detit dhe i derdh mbi faqet e dheut
ai shtrin veriun ne zbrazti dhe emban token pezull nga hici
e nese dikush eshte i paditur le te jete i paditur
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

I keni ber ndo njeher pyetje vetes ... kush e ka krijuar universin kaq perfekt? Empty Re: I keni ber ndo njeher pyetje vetes ... kush e ka krijuar universin kaq perfekt?

Mesazh nga seriozi Sun 14 Apr 2013 - 3:53

Golden shkruajti:
eri_g shkruajti:HAHA PO KUR JE NE NJE GJYKAT A MUND TE QUHET DESHMIJA E VERTET PO NUK PATI FAKTE?CFAR FAKTESH TE JEP KY LIBER PSE TI BESOSH CFAR PO BEN PER TY .

Kur ke mungese leximi jo gjykata po nje femije 5 vjec te te pyes do ngelesh pa pergjigjie. (-; Prandaj fjala e pare ka qene LEXO. Ke mjafte fakte per cdo gje, duke fillu nga krijimi i universit, krijimi i njeriut, ... ... e deri tek vdekja e me teper. (-; Te mbetet te lexosh. (-;e vertet juhjjjjj

Lexo fjala e dyte Shkruaj

Per ata qe kane men nuk ju duhet ma shume spjegime.
seriozi
seriozi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 179
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2013
Mosha Mosha : 33

Mbrapsht në krye Shko poshtë

I keni ber ndo njeher pyetje vetes ... kush e ka krijuar universin kaq perfekt? Empty Re: I keni ber ndo njeher pyetje vetes ... kush e ka krijuar universin kaq perfekt?

Mesazh nga Anakonda Mon 8 Sep 2014 - 3:50

Për t’u krijuar, Universit tonë nuk është dashur kurrfarë “force tjetër e madhe” (Zoti), ka thënë kozmologu i njohur Stephen Hawking në Institutin teknologjik të Kalifornisë duke mbajtur ligjëratën “Origjina e Universit”.
Në fillim ia rrëfeu mitin për krijimin Afrikës dhe shtroi pyetjen prej nga njerëzit në tokë.
Ai vërejti se shumëkush kërkon zgjidhje hyjnore për teorinë e fizikanëve dhe madje u mahit:: “Çfarë ka bërë Zoti para se të krijonte Universin? A mos e përgatit ferrin për njerëzit që bëjë këso pyetjesh?”
Pasi që përjashtoi debatin historik fetar për krijimin gjithësisë, Hawking dha një pasqyrë të shpejtë të teorive shkencore dhe të sqarimeve të kozmosit, përfshirë dhe teorinë për gjendjen stabile të Fred Howlit e të Thomas Goldit. Sipas kësaj hipoteze, nuk ka fillim  e mbarim, e galaktikat lindin nga materiet e krijuara spontanisht.
Hawking pastaj debatoi me publikun rreth teorisë së Shpërthimit të Madh.
Koha ka filluar në çastin e singularitetit dhe kjo me siguri ka ndodhur vetëm një herë, ka thënë Hawking duke shtuar se mosha e Universit, që besohet të jetë 13,8 miliardë vjet, korrespondon me këtë model.
Ai ka përmbyllur ligjëratën duke përkujtuar “M-teorinë” sipas së cilës supozohet se universet krijohen nga askush.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

I keni ber ndo njeher pyetje vetes ... kush e ka krijuar universin kaq perfekt? Empty Re: I keni ber ndo njeher pyetje vetes ... kush e ka krijuar universin kaq perfekt?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi