Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mosha ideale kur bëhet më mirë dashuri People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mosha ideale kur bëhet më mirë dashuri People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mosha ideale kur bëhet më mirë dashuri

Shko poshtë

Mosha ideale kur bëhet më mirë dashuri Empty Mosha ideale kur bëhet më mirë dashuri

Mesazh nga An0nim Fri 28 Jun 2013 - 9:54

Me gjithë respektin për ata që besojnë se dashuria më e mirë është ajo
që bëhet në rini, tani mbërrin lajmi se realiteti është ndryshe.
Sepse në fakt, ndodh e kundërta: më shumë kënaqësi seksuale,
sigurohet pikërisht kur arrijmë të jemi 45 vjeç. Dhe kjo është e vërtetë
për të dy kategoritë, si për burrat, dhe për gratë.
Zbulimi i superioritetit të kënaqësisë intime të të rriturve, krahasuar me
të rinjtë, ka qenë në thelb të një studimi të kryer nga Instituti francez
“D'opinion publique”, sipas të cilit, shumica dërrmuese e të
intervistuarve (83%) mendojnë se kulmin e kënaqësisë intime në shtrat,
e kanë arritur pikërisht kur kanë mbushur 45 vjeç.
Sekreti? Qëndron në marrëdhëniet e mira që krijohen me partnerin tuaj
në atë fazë të jetës, njohja e ndërsjellë e vetes, por edhe e jetës si e
tillë.
Ndërkaq, studimi konfirmon se pas moshës 65-vjeçare, gjërat fillojnë të
ndryshojnë. Ku 64% e meshkujve thuhet se kanë përjetuar një humbje
të dëshirës, 51% kanë vështirësi për të arritur një orgazmë dhe 64%
vuajnë nga disfunksioni erektil.
e.t/noa.al
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi