Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Synimi i Mancinit: pesë tituj e katër kupa të Anglisë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Synimi i Mancinit: pesë tituj e katër kupa të Anglisë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Synimi i Mancinit: pesë tituj e katër kupa të Anglisë

Shko poshtë

Synimi i Mancinit: pesë tituj e katër kupa të Anglisë Empty Synimi i Mancinit: pesë tituj e katër kupa të Anglisë

Mesazh nga BLERTA Mon 28 Dec 2009 - 5:17

Synimi i Mancinit: pesë tituj e katër kupa të Anglisë



Italiani Roberto Mancini ka vetëm një javë që është emëruar në postin e trajnerit te Manchester Cityt dhe ende nuk ua ka mësuar të gjithë lojtarëve emrat, mirëpo kjo nuk e ka penguar të tregohet skajshmërisht ambicioz. Në një intervistë për "Sky Sport", ai ka thënë se në krye të klubit do të jetë të paktën 15 vjet dhe se gjatë kësaj kohe do të fitojë pesë tituj të Premier Leagues dhe katër Kupa të Anglisë.
"Shpresoj që kur të largohem nga klubi, të largohem me pesë tituj të ligës dhe katër kupa", ka thënë Mancini.
Mancini ka trashëguar në detyrën e trajnerit të Cityt Mark Hughesin, i cili u shkarkua për rezultate jo të mira.
Strategu italian Mancini me Interin ka fituar tre tituj të Serie A dhe dy kupa të Italisë për katër stinorë, sa e udhëhoqi këtë skuadër.
Në fakt, ai nuk u mirëprit nga futbollistët e Cityt. Ata ishin të pakënaqur me mënyrën se si u shkarkua trajneri Hughes.
"Këtë stinor do të synojmë të zëmë vend në katërshen e madhe. Stinorin e ardhshëm do të synojmë të jemi të parët në Premier League. Në Inter kam kryer punë të madhe. Kur u emërova si trajner Interi kishte 17 vjet pa fituar titull. Mirëpo, brenda vetëm një viti fituam Kupën e Italisë e më pas edhe titulline kampionit. Liga e e Anglisë është e vështirë. Mirëpo, nëse bëjmë punë të mirë brenda këtyre pesë-gjashtë muajve, atëherë mund të zëmë vendin e katërt e të kualifikohemi në Ligën e Kampionëve. Më pas mund të hidhemi në gjueti për tituj. Kur një ditë të largohem nga klubi, të themi pas 15 vjetëve, atëherë do të largohem me pesë tituj të Anglisë e me katër kupa. Futbollistët do të kenë respekt për mua atëherë", ka thënë Mancini.
BLERTA
BLERTA
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : DRENIC
Postime Postime : 1116
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/12/2009
Hobi Hobi : ME NEJT.

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi