Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Sfida e një prestigjiatori nga Izraeli: 64 orë në një kub prej akulli People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Sfida e një prestigjiatori nga Izraeli: 64 orë në një kub prej akulli People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sfida e një prestigjiatori nga Izraeli: 64 orë në një kub prej akulli

Shko poshtë

Sfida e një prestigjiatori nga Izraeli: 64 orë në një kub prej akulli Empty Sfida e një prestigjiatori nga Izraeli: 64 orë në një kub prej akulli

Mesazh nga Vizitor Sun 3 Jan 2010 - 4:02

Një prestigjiator izraelit në Tel Aviv ka hyrë në një kub prej akulli dhe është përpjekur të qëndrojë aty i mbyllur deri mesnatën e Vitit të Ri 2010. Ai ka arritur t’ia dalë duke qëndruar plot 64 orë dhe thyer kështu rekordin e mëparshëm.

Çmenduria e radhës e mbushur plot guxim, ka për protagonist 29-vjeçarin Hezi Dean që ju shihni në fotot që shoqërojnë këtë lajm.

Sfida e një prestigjiatori nga Izraeli: 64 orë në një kub prej akulli Iceman420-420x0%5B1%5D
Ai ka pohuar se prej vitesh ka dashur të thyejë rekordin e vendosur nga amerikani David Blaine, në vitin 2000, në New York.

Në fakt, amerikani David Blaine ka ndenjur i mbyllur në kubin prej akulli, me temperaturë nën 0 gradë për 58 orë.

Objektivi i Hezit ka qene të mos dalë nga kubi prej akulli më përpara se të kalonin 64 orë.
Sfida e një prestigjiatori nga Izraeli: 64 orë në një kub prej akulli Hezi-dean%5B1%5D
Ndaj prestigjiatori izraelit është mbyllur në një kub akulli 8 tonësh në sheshin Rabin të kryeqytetit të Izraelit, nën shikimin e një turme kureshtarësh që dyndeshin për të vështruar nga afër ngjarjen.

Sfida e një prestigjiatori nga Izraeli: 64 orë në një kub prej akulli Dayan250_getty%5B1%5D
Ndonëse në brendësi të kubit prej akulli, vetë i riu nuk ngriu dhe ka dalë i gjallë që andej për t’iu nënshtruar kujdesit mjekësor për pak orë derisa mori veten dhe krenar u kthye në shtëpi.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sfida e një prestigjiatori nga Izraeli: 64 orë në një kub prej akulli Empty Re: Sfida e një prestigjiatori nga Izraeli: 64 orë në një kub prej akulli

Mesazh nga Anakonda Sat 21 Apr 2012 - 6:29

si ka mundur qe te duroj aq gjate.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi