Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
“Spidermani” francez synon të ngjitet në Burj Khalifa People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
“Spidermani” francez synon të ngjitet në Burj Khalifa People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

“Spidermani” francez synon të ngjitet në Burj Khalifa

2 posters

Shko poshtë

“Spidermani” francez synon të ngjitet në Burj Khalifa Empty “Spidermani” francez synon të ngjitet në Burj Khalifa

Mesazh nga Alberti Wed 20 Jan 2010 - 5:44

“Spidermani” francez synon të ngjitet në Burj Khalifa F.0118132238869_m

“Spidermani” francez synon të ngjitet në Burj Khalifa


Francezi Alain Robert, i cili njihet për shkathtësi të jashtëzakonshme alpike, pasi deri më tash ka arritur të pushtojë ndërtesat më të larta në botë, respektivisht të ngjitet në maje të tyre me pajisje të thjeshta, ka vendosur të ngjitet edhe në ndërtesën më të lartë në botë, Burj Khalifa në Dubai.
Siç bën të ditur gazeta Telegraph, Robert planifikon që gjatë këtij viti të pushtojë ndërtesën e lartë 828 metra, e cila është ndërtuar nga betoni, qelqi dhe çeliku.
“Më duhet ta bëj këtë gjë”, ka thënë ai. “Njoh disa njerëz në Dubai, të cilët janë të interesuar të më shohin se si ngjitem në këtë rrokaqiell”, ka shtuar Robert.

48-vjeçari Robert deri më tash ka pushtuar ndërtesat më të larta në botë si, Empire State Building, Sears dhe Taipei 1010, ndërsa mendohet se në Dubai do të mund t’i pengojë nxehtësia e madhe që zotëron në këtë qytet.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Spidermani” francez synon të ngjitet në Burj Khalifa Empty Re: “Spidermani” francez synon të ngjitet në Burj Khalifa

Mesazh nga Anakonda Tue 17 Apr 2012 - 18:20

paska shum enderra per te ardhmen mesa duket
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi