Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
110 lopë për martesë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
110 lopë për martesë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

110 lopë për martesë

2 posters

Shko poshtë

110 lopë për martesë Empty 110 lopë për martesë

Mesazh nga Alberti Wed 20 Jan 2010 - 5:54

110 lopë për martesë F.0120152421482_m


110 lopë për martesë


Që të mund të martohet, Adier Dang (24-vjeçar) duhet të ketë një mori gjedhesh, respektivisht 110 lopë, aq sa i ka kërkuar familja e nuses së tij të ardhshme.
Nëse deri më 15 shkurt ai nuk arrin që këtë numër të lopëve t’ia dhurojë familjes së të dashurës së tij në Sudan, atëherë ajo do të martohet me një person tjetër.
Adier është vetëm njëri nga shumë të rinjtë që kanë ikur nga Sudani, gjatë luftës atje, dhe 9 vjet ka jetuar në një kamp refugjatësh në Keni.
Më vonë ai kishte arritur të depërtonte në SHBA-të, ku ka magjistruar në një fakultet, ndërsa sot jeton në Kansas, dhe u ndihmon fëmijëve të Sudanit.
Para 5 vjetësh ai është njoftuar me Monican, dhe është dashuruar. Familja e tij i ka blerë 50 lopë – miqtë e tij 6 sosh, mirëpo i duhen edhe 54 lopë të tjera.
Për ta kurorëzuar dashurinë e tij, dhe për ta realizuar ëndrrën që të dashurën e tij ta sjellë në SHBA, një mike e tij ka hapur një profil në Facebook, ku u kërkon njerëzve që ta ndihmojnë Adierin.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

110 lopë për martesë Empty Re: 110 lopë për martesë

Mesazh nga Anakonda Mon 16 Apr 2012 - 5:18

OU PO SA U BO KJO ME,VET IRINA SHAYEK?
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi