Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kërkohet një mësues i kinezishtes për pandën People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kërkohet një mësues i kinezishtes për pandën People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kërkohet një mësues i kinezishtes për pandën

2 posters

Shko poshtë

Kërkohet një mësues i kinezishtes për pandën Empty Kërkohet një mësues i kinezishtes për pandën

Mesazh nga Alberti Sun 7 Feb 2010 - 0:15

Kërkohet një mësues i kinezishtes për pandën F.0204134918708_m

Qendra për kultivimin e pandave në Kinë ka shpallur konkurs për një profesor të gjuhës kineze, për të “edukuar” një pandë që ka lindur në SHBA, e që do t’u kthehet të premten prindërve të saj në Kinë.
Për pandën 3-vjeçe Mei Lan, krahas mësimit të gjuhës kineze është paraparë edhe një tretman i veçantë i ushqimit, si dhe njohja me pandat e gjinisë mashkullore, në qendrën e pandave ne provincën Sechuan.
Sipas një marrëveshjeje në mes të Kinës dhe SHBA-ve, të gjitha pandat gjigante me prejardhje nga Kina – të cilat u janë huazuar kopshteve zoologjike nëpër botë për studim dhe ekspozim disavjeçar, duhet të kthehen në Kinë.
Mësimi i gjuhën kineze për pandën Mei Lan, e cila ka jetuar në kopshtin zoologjik në Atlanta që nga lindja e saj në vitin 2006, sipas ekspertëve është i domosdoshëm, ngase ajo nuk merr vesh asnjë fjalë në gjuhën kineze.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kërkohet një mësues i kinezishtes për pandën Empty Re: Kërkohet një mësues i kinezishtes për pandën

Mesazh nga Anakonda Thu 12 Apr 2012 - 4:35

o zot,po ta dije ket gjuhe do shkoja ti jepja me kenaqesi mesim asaj bukuroshes
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi