Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Feja ne Shqiperi People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Feja ne Shqiperi People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Feja ne Shqiperi

3 posters

Shko poshtë

Feja ne Shqiperi Empty Feja ne Shqiperi

Mesazh nga Vizitor Tue 9 Feb 2010 - 2:50

Hapa kete teme sepse kisha nje brenge qe me mundonte prej kohesh. Duke u hedhur syte websiteve te huaja, lexoj mbi "statistikat" fetare ne Shqiperi:
* 70% Muslimane
* 20% Ortodokse
* 10% Katolike

Nje gje qe nuk kuptoj eshte se une e dija qe ne Shqiperi kishte edhe bektashinj, protestante, baha'i dhe evangjeliste. Megjithate mahnitem si shqipetaret qenkan ndare ne menyre kaq preçize ne numra te plote!!!
I rendesishem fakti qe sipas ketyre statistikave nuk paska ateiste (ne nje shtet qe deri me 1992 e kishte te shkruar ne kushtetute ateismin)

Une nuk kuptoj nese kjo eshte nje propagande anti-shqiptare per te penguar procesin drejt europes (gje qe i ben te tjeret te besojne se Shqiperia eshte Irani) ose eshte injoranca e gazetareve apo atyre qe ndoshen ne istitucione "serioze".
Po si ka mundesi qe ateisteve nuk i njihet e drejta si pjesemarres ne popullsi ? Apo nuk ekzisoka asnje ateist ne Shqiperi?

Une kam lexuar ne nje gazete italiane qe shkruante :
"Bush vizitoi Shqiperine islamike, i pritur zemergjeresisht nga Berisha, ndonese ky i fundit ishte musliman"

Po kur qenka Shqiperia nje vend musliman, ortodoks apo katolik? Perse asnje istitucion shqiptar nuk jep te dhena, apo ndermerr ndonje hap per te rregulluar keto te dhena qesharake? Sepse eshte e pamundur qe ne Shqiperi te jene 100% fetare. Jo sepse kam ndonje gje kunder, por nuk eshte e vertete. Sepse mbi te gjitha, ne themi se jemi shqiptare dhe e mbyllim biseden pa dallim feje. Por nuk di sa % e Shqiptareve dine ç'eshte Bibla apo Kur'ani, dhe nuk di sa vajza ne Shqiperi vishen si te duan, sa % e shqiptareve nuk pine alkool etj.
Apo % e te cileve kane shkuar ne kishe.

Jepni mendimin tuaj, dhe nese ju duket teme ofenduese, ju siguroj qe nuk kam asgje kunder feve ne Shqiperi. Kjo per te mos lindur keqkuptime.

Mbyll temen me "Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria"
PAQE
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Feja ne Shqiperi Empty Re: Feja ne Shqiperi

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Thu 2 Dec 2010 - 2:57

Tema u zhendos ketu tek Besimi Fetar, pasi pershtatej me shume me kete nenforum...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Feja ne Shqiperi Empty Re: Feja ne Shqiperi

Mesazh nga Anakonda Sun 3 Jun 2012 - 17:44

un jam myslimane(jo myslimane qe mbeshtillen me shamija)mundohem ndonjehere tu pershtatem zakoneve si kan myslimanet,naj her ia fus edhe kot,por serish kerkoj qe zoti te me fal;di do gjona per fen time;ndersa per fet e tjhera sdi me thon;shyqyr ne vendin ton nuk ekziston kjo mania me u zen se njeri esht ne ket fe,e tjetri ne fene tjeter...

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Feja ne Shqiperi Empty Re: Feja ne Shqiperi

Mesazh nga Princ Fri 21 Dec 2012 - 8:43

Ka mbete me dhene shqipria fe ISLAME po ne shqipri 55 % musliman 46 % tjetr fe cnncnc o vella musliman mos e lesho rrugen e allahut se gabon shume por nese je tjetr fe bashkangjitju fes ISLAME edhe thuaj elhamdulilah ose thuaj
sub-han-allah
Princ
Princ
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 311
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/12/2012
Mosha Mosha : 30
Hobi Hobi : Besnik behem a bes nuk zo

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Feja ne Shqiperi Empty Re: Feja ne Shqiperi

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi