Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Zbulohet hardhuca dy metra e gjatë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Zbulohet hardhuca dy metra e gjatë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zbulohet hardhuca dy metra e gjatë

Shko poshtë

Zbulohet hardhuca dy metra e gjatë Empty Zbulohet hardhuca dy metra e gjatë

Mesazh nga Vizitor Thu 8 Apr 2010 - 2:59

Zbulohet hardhuca dy metra e gjatë BrektDihej që jetonte në Filipinë, por vetëm këto ditë është vërtetuar plotësisht ekzistenca e saj nga Royal Society...bëhet fjale për një hardhucë gjigante, e gjatë dy metra me emrin Varano Bitatawa.

Kjo kafshë zvarranike jeton në skutat më të thella të pyjeve në Filipinë dhe kamuflohet fare mirë me anë të lëkurës së saj. Nuk klasifikohet në speciet mishngrënëse. Provat e para të ekzistencës së saj datojnë që në vitin 2001, ku u pikas nga disa gjahtarë, por vetëm 9 vite më pas kërkuesit ranë në gjurmët e hardhucës së rrallë, që i cuan në zbulimin e pabesueshëm.

Meshkujt kanë dy organe seksuale, karakteristikë e ngjashme me hardhucat e zakonta dhe disa lloj gjarpërinjsh.

Varano Bitatatwa, ka mbijetuar në mënyrë të cuditshme edhe pse habitati i saj natyror është reduktuar në mënyrë drastike.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Zbulohet hardhuca dy metra e gjatë Empty Re: Zbulohet hardhuca dy metra e gjatë

Mesazh nga Anakonda Sat 7 Apr 2012 - 17:41

tashi po e marr vesh edhe un qe paska hardhuc aq te gjate
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi