Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Einsteini kali më i vogël në botë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Einsteini kali më i vogël në botë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Einsteini kali më i vogël në botë

2 posters

Shko poshtë

Einsteini kali më i vogël në botë Empty Einsteini kali më i vogël në botë

Mesazh nga Alberti Tue 27 Apr 2010 - 7:18

Einsteini kali më i vogël në botë F.0427102422792_m

Në fermën e kuajve në miniaturë të New Hampshire të premten ka lindur Einstein, ndoshta kali më i vogël në botë. Kali i racës pinto erdhi në këtë botë me vetëm 2.7 kilogramë dhe me lartësi gjithsej 35 centimetra.
“Ishte aq i vogël dhe as që mund të lëvizte, kur e pashë mendova se nuk është i gjallë”, ka thënë kujdestarja e kuajve Judy Smith dhe ka shtuar se së shpejti ajo do të kontaktojë me komisionin e librit të rekordeve Guinness.
Ajo është e bindur se Einstein do të hyjë në histori sepse për më shumë se 20 vjet sa merret me kujdesin ndaj kuajve, nuk ka parë një kalë aq të vogël siç është Einstein, raporton CNN.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 35
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Einsteini kali më i vogël në botë Empty Re: Einsteini kali më i vogël në botë

Mesazh nga Anakonda Sat 7 Apr 2012 - 4:52

edhe me i vecanti
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi