Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Topi letër Krasniqit për 3 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Topi letër Krasniqit për 3 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Topi letër Krasniqit për 3 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Shko poshtë

Topi letër Krasniqit për 3 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës Empty Topi letër Krasniqit për 3 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Mesazh nga WebMaster Wed 16 Feb 2011 - 9:18

Presidenti Bamir Topi i shprehu urimet më të ngrohta, të sinqerta e vëllazërore popullit të Kosovës me rastin e tre vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Në përshëndetjen e kësaj date historike, Kryetari i Shtetit shqiptar, nëpërmjet një mesazhi drejtuar Presidentit në detyrë të Republikës së Kosovës, Jakup Krasniqit, theksoi se ndjehet i nderuar të urojë Kosovën dhe mbarë kombin shqiptar për Ditën e Pavarësisë së saj, ditë e cila përcaktoi në mënyrë përfundimtare fatin dhe perspektivën e qartë të Kosovës si një shtet i lirë, sovran, i pavarur dhe multietnik, me një të ardhme të konfiguruar qartë me vlerat dhe standardet euroatlantike. “Klasa politike dhe udhëheqësit politikë kosovarë dëshmuan në momente thelbësore për Kosovën se kanë mjetet praktike institucionale dhe ligjore për koordinimin dhe mbikëqyrjen e zbatimit të reformave kyçe dhe të politikave strategjike të shtetit. Në përpjekje për të strukturuar politikisht një pushtet të përgjegjshëm dhe kompetent, që di t’i përgjigjet më së miri nevojave të qytetarëve dhe t’u përgjigjet interesave kombëtare duke ofruar mënyra të vërteta demokratike, shteti i ri dhe populli i Kosovës duket se ia kanë dalë mbanë, duke ndërtuar në këto tre vite pavarësie atë, për të cilën shoqëritë vijojnë të përpiqen edhe sot: një shtet multietnik të bazuar mbi respektimin e të drejtave të të gjitha pakicave”, thuhet ndër të tjera në mesazhin e urimit të kreut të shtetit shqiptar drejtuar ushtruesit të detyrës së presidentit të Kosovës. Me këtë rast, presidenti Topi ka shprehur urimet më të mira për konstituimin sa më të shpejtë të institucioneve legjitime të Kosovës, të dala nga zgjedhjet e fundit të përgjithshme.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi