Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Cila është e fuqia e fjalës gjersa nuk është vepër? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Cila është e fuqia e fjalës gjersa nuk është vepër? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cila është e fuqia e fjalës gjersa nuk është vepër?

5 posters

Shko poshtë

Cila është e fuqia e fjalës gjersa nuk është vepër? Empty Cila është e fuqia e fjalës gjersa nuk është vepër?

Mesazh nga WebMaster Tue 22 Mar 2011 - 7:30

Cila është e fuqia e fjalës gjersa nuk është vepër?

Do të doja të dijë mendimin tuaj të nderuar forumist.
Nëse do të themi një fjalë, pas së cilës nuk është vepra, sa është ajo fjalë e fuqishme dhe sa mund të ketë pasoja në jetë?
Të jem paksa më i qartë: Unë p.sh. flas me dikë ashtu koti, dhe i them ca fjalë sa për tu thënë, a mundet kjo të lëndoj partneren, gjersa unë nuk i kam bërë vepër fjalët e thëna! Apo ekziston frika se nga fjalët herdokurë kalohet në vepër!?
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cila është e fuqia e fjalës gjersa nuk është vepër? Empty Re: Cila është e fuqia e fjalës gjersa nuk është vepër?

Mesazh nga Єямєℓiиdå Sat 26 Mar 2011 - 23:03

Fjala ka fuqi...sidomos kur ja thua dikujt qe e do..edhe ai person te njeh se si je..te beson etj...por fjala bashke me vepren do ishte edhe nje plus me shume.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cila është e fuqia e fjalës gjersa nuk është vepër? Empty Re: Cila është e fuqia e fjalës gjersa nuk është vepër?

Mesazh nga Emona Tue 29 Mar 2011 - 4:27

Fjala Ka Peshen e madhe ...Per deri sa thuhat nga personat qe Ne i besojm...Fjale e then Nga Zemra dhe Me sinqeritetin e Plote Ne KohenE duhur Ato Kalojn ne Vepra.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cila është e fuqia e fjalës gjersa nuk është vepër? Empty Re: Cila është e fuqia e fjalës gjersa nuk është vepër?

Mesazh nga WebMaster Wed 6 Apr 2011 - 1:09

Fjala eshte nje fuqi po duhet te jesh e bindur ne ate fjale qe don te thuash apo ta leshosh vend e pa vend
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cila është e fuqia e fjalës gjersa nuk është vepër? Empty Re: Cila është e fuqia e fjalës gjersa nuk është vepër?

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Wed 6 Apr 2011 - 1:56

Eshte e pamundur qe c'do fjale qe themi te jete veper, po ashtu edhe c'do veper qe bejme te shprehet me fjale.
Fjala dhe vepra, kane nje lidhje te fuqishme ndermjet tyre, dhe gjithmone perforcojne njera tjetern kur mbeshtesin njera tjetren.
Fjala vret, edhe nese nuk eshte veper, por njekohesisht edhe te ben te ndjehesh mire.
Pra pa u zgjatur me shume, fjala ka forcen e saj mbi te gjitha, sido qe te jete e mire apo e keqe, por kjo force i shtohet edhe me shume kur fjalen e thua dhe e ben edhe veper...

Sinqerisht:
Saimiri...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cila është e fuqia e fjalës gjersa nuk është vepër? Empty Re: Cila është e fuqia e fjalës gjersa nuk është vepër?

Mesazh nga Anakonda Sat 10 Mar 2012 - 2:53

Fjala eshte fuqia qe njeriu ka guxim ta shprehe.Eshte veper atehere kur sa e tmerrshme te jet,tua thuash te tjereve me sinqeritet do ta besojne.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cila është e fuqia e fjalës gjersa nuk është vepër? Empty Re: Cila është e fuqia e fjalës gjersa nuk është vepër?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi