Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Prania e nje te alkolizuari ne familje? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Prania e nje te alkolizuari ne familje? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prania e nje te alkolizuari ne familje?

4 posters

Shko poshtë

Prania e nje te alkolizuari ne familje? Empty Prania e nje te alkolizuari ne familje?

Mesazh nga WebMaster Tue 4 Oct 2011 - 8:42

Te alkoolizuarit... nje realitet i hidhur qe na gjendet prane pothuajse te gjitheve nga ne. Jam inspiruar nga nje histori e vertete, nga nje i aferm i imi qe eshte i alkoolizuar dhe dalengadale po shkaterron cdo gje qe e rrethon duke filluar me veten e tij, martesen e tij , femijet e tij , punen,te afermit, shoqerine e tij...Nuk pranon ndihme se i duket vetja jam une e ska te tjere.Jemi perpjekur shume ta mbajme afer, ta perkrahim dhe aty ku ndoshta nuk ishim komplet dakort dhe kjo thjesht per ti dhene kurajo te vazhdoje nje tjeter jete por... cdo gje eshte e kote. Sinqerisht qe jemi lodhur shume dhe tashme kemi frike te ndeshemi rruges se te lodh me ato qe thote, e ka humbur aresyen e mendimit , fjales , veprimit. Ajo qe kam nevoje te di une eshte se cfare mund te bej une me kusherijnte e mi te vegjel qe jane shume te rene moralisht, qe nuk gjejne asnje cast qetesi e paqe ne shtepine e tyre por vetem sherr, te bertitura, keqtrajtime nga i ati dhe jo vetem atyre por dhe nenes se tyre. Jam munduar ti qendroj prane me aq sa kam pasur mundesi por ajo qe ato duan, une nuk mund tjua ofroj. Mamaja e tyre eshte shume e re dhe nuk ka pse ta shkaterroje me shume jeten e saj duke ndenjur perkrah atij njeriu. Pas me shume se 15 vitesh vuajtje( ajo aktualisht eshte 30 vjece) sbesoj se ka vend per ti ndenjur atij prane. Sdo ndryshoje me aspak, alkooli e ka shkaterruar totalisht. Une jam e mendimit qe duhet ta lere dhe ja kam shprehur asaj,mirepo ajo i trembet thashethemeve te njerezve dhe nuk mendom me gjate...

Si mendoni ju? Pres Diskutimin tuaj.

WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Prania e nje te alkolizuari ne familje? Empty Re: Prania e nje te alkolizuari ne familje?

Mesazh nga Єямєℓiиdå Sun 9 Oct 2011 - 10:13

Nuk me ka ndodhur.....se di

Ama kur te vjen burri i dehur ne shtepi..fillon bertet dhe te dhunon...sa me pare duhet te largohet..ketu jane qendrat e rehabilitimit..se di nese ekzistojne ne shqiperi...
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Prania e nje te alkolizuari ne familje? Empty Re: Prania e nje te alkolizuari ne familje?

Mesazh nga WebMaster Tue 18 Oct 2011 - 5:43

Eshte nje problematik ku behet fjale per nje person qe eshte i alkolizuar gjithcka mundet te ndodhi mundet te kete konfikte me femijet gruan mundet te qelloj mundet edhe mos te kuptoj se cfar po ben edhe si reagon prandaj them stop alkolit po ja e themi kot sepse perderisa e vejne ne shitje do te thote se pranohet gjithcka tani
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Prania e nje te alkolizuari ne familje? Empty Re: Prania e nje te alkolizuari ne familje?

Mesazh nga dajti modh Tue 18 Oct 2011 - 5:46

ka dhe pijanece te omel ..
qe bohen si bilbilat kur pijne .. por jane te rralle [QeSh] [QeSh]
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Prania e nje te alkolizuari ne familje? Empty Re: Prania e nje te alkolizuari ne familje?

Mesazh nga Anakonda Sat 18 Feb 2012 - 3:46

Ku ka me keq swesa te kesh nje pijanec ne shtepi,pasi te behet jeta nje ferr i vertete.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Prania e nje te alkolizuari ne familje? Empty Re: Prania e nje te alkolizuari ne familje?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi