Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Çfarë e bën njeriun të lumtur? I pari seksi, pastaj sporti People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Çfarë e bën njeriun të lumtur? I pari seksi, pastaj sporti People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Çfarë e bën njeriun të lumtur? I pari seksi, pastaj sporti

2 posters

Shko poshtë

Çfarë e bën njeriun të lumtur? I pari seksi, pastaj sporti Empty Çfarë e bën njeriun të lumtur? I pari seksi, pastaj sporti

Mesazh nga Aяtємιѕα Wed 14 Dec 2011 - 8:37

Çfarë e bën njeriun të lumtur? I pari seksi, pastaj sporti 46868_2TIRANE-Kryerja e marrëdhënieve midis partnerëve është aktiviteti që konsiderohet si dhënësi më i madh i lumturisë, sipas një sondazhi.

Të bërit seks duket se është gjëja që bën njerëzit më të lumtur. Gjithmonë është ditur se ishte një gjë shumë e kënaqshme, por nuk mund të mendohej se mund të entuziazmonte aq shumë njerëzit, sa për të qëndruar në vendin e parë të pëlqimit. Këtë e ka pohuar një sondazh i kryer midis 45 mijë zotëruesve të një aplikacioni të posaçëm në “iPhone”, që ka zbuluar se mënyra e preferuar për t’u ndjerë mirë është kryerja e marrëdhënieve seksuale me partnerin.

Seksi është sigurisht një pikë bashkimi. Të bërit dashuri është padyshim aktiviteti që konsiderohet si dhënësi më i madh i lumturisë, aq sa është votuar me një +12.9 %. Më pas renditet praktikimi i sportit (6.5%), në të njëjtin nivel me vajtjen në kinema, ose në një koncert muzikor. Fundja janë vërtet kënaqësitë e vogla të jetës që i bëjnë ditët të jashtëzakonshme… Ndërsa 5 më të këqijat kanë qenë puna dhe studimi (-1.9%), udhëtimet e punës (-2%), kurimi për shëndetin (-4), mbajtja e radhës) dhe qëndrimi me detyrim në shtrat për shkak të ndonjë sëmundjeje (-19.7).

Sondazhi zgjati rreth një vit dhe u mblodhën rreth 3 milionë deklarata. Ndërkohë që ndër situatat më të lumtura mund të përmenden Krishtlindjet (saktësisht ora 13:50 kur mblidhen për drekën) dhe data 31 dhjetor, ndonëse ky i fundit nuk është moment edhe aq i gëzueshëm për të gjithë. Fakt kurioz është se në veçanti britanikët kanë kurorëzuar 29 prillin 2011 si ditën më të lumtur, pikërisht atëherë kur Kate e William u martuan dhe çifti doli në ballkon për të shkëmbyer një puthje pikërisht para popullit në festë.

(d.b/BalkanWeb)
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë e bën njeriun të lumtur? I pari seksi, pastaj sporti Empty Re: Çfarë e bën njeriun të lumtur? I pari seksi, pastaj sporti

Mesazh nga Anakonda Tue 13 Nov 2012 - 5:45

aaahaahhaaaha ec aty mrri
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi