Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
10 rregullat qe duhen ndjekur nga tradhtari i persosur People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
10 rregullat qe duhen ndjekur nga tradhtari i persosur People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

10 rregullat qe duhen ndjekur nga tradhtari i persosur

2 posters

Shko poshtë

10 rregullat qe duhen ndjekur nga tradhtari i persosur Empty 10 rregullat qe duhen ndjekur nga tradhtari i persosur

Mesazh nga Emona Mon 26 Dec 2011 - 7:56

10 rregullat qe duhen ndjekur nga tradhtari i persosur 1324647687-persosjeDikush kërkon të shkojë me pushime në ndonjë ishull sekret nën shoqërinë e një femre, pa e marrë vesh bashkëshortja, por kjo nuk është e thjeshtë. Prandaj duhet bërë disa veprime që partneri apo partnerja të mos jetë në dijeni të tradhtisë. Ekspertët marrin të gjitha masat që bashkëshortja t’i besojë trillimit dhe të mos bjerë në hijen e dyshimit.

1- Mos ndrysho

Mos i modifiko zakonet dhe oraret, as gjendjen shpirtërore, sepse kjo ngjall dyshime dhe është e vështirë të jepen shpjegime. Mundohu të sillesh natyrshëm pa hije shqetësimi. Kjo nuk do të lejojë që fakti që ju po tradhtoni të bjerrë në sy të të tjerëve.

2- Vetëm një herë

Më mirë ndonjë tradhti e rastësishme. Kështu nuk krijoni asnjë dyshim. Tradhtitë që zgjasin apo kthimi te i njëjti person do të lerë gjithmonë hije dyshimi të partnerja dhe kjo mund të shkaktojë probleme. Lidhjet e shkurtra dhe të rastësishme mund të jenë më të thjeshta.

3- Pagesat

Mos përdorni kurrë kartën e kreditit për shpenzimet në kohën kur tradhtoni, sepse kjo lë gjithnjë shenja të dukshme. Mundohuni që harxhimet tuaja të ngjajnë sa më normale dhe të zakonshme. Një shumë tejet e lartë e harxhuar mund të përbënte një pistë të fortë dyshimi.

4- Telefoni

Përdorni skeda të ndryshme telefonike dhe kujtohuni t‘i zëvendësoni. Mundohuni që thirrjet në telefonin tuaj mos të jenë të shpeshta në orarin kur jeni me partnerin ose partneren apo në një moment të papërshtatshëm. Vendosni zile të ndryshme për të dalluar se kush po iu telefonon. Vetëm se duhet të mundohuni që reagimi juaj apo shprehja e fytyrës mos t’iu tradhtojë.

5- Fshehtësi

Mos i tregoni askujt për lidhjen jashtëmartesore. Askush nuk mund të jetë miku i përjetshëm dhe besnik. Nëse ju nuk mund ta mbani vetë të fshehtë, si mund ta ruajë dikush tjetër sekretin tuaj.

6- Në zyrë

Shmangni marrëdhëniet me kolegët apo koleget e punës. Mundohuni të dukeni sa më korrekt dhe xhentil. Sjelljet e tepruara lënë shkas për dyshime jo vetëm të partnerja, por edhe te kolegët tuaj.

7- Celulari

Fshini menjëherë nga celulari thirrjen e bërë apo të marrë. Dikush mund ta kontrollojë rastësisht telefonin tuaj. Edhe partneri apo partnerja do të donte të dinte se çfarë fshihet në telefonin tuaj. Fshini gjithçka që mund t’iu nxjerrë probleme më vonë.

8- Bisedat

Gjatë kohës kur bisedoni përpiquni që të keni gjithnjë në mendje argumente për të zhdukur çdo lloj hijeje dyshimi. Mundohuni që të mos dukeni të shpërqendruar dhe të lini përshtypjen se mendja juaj është diku tjetër.

9- Gabimet

Lërini partneres përshtypjen se në anën tjetër të telefonin është dikush që ka ngatërruar numrin. Pas çdo telefonate partneri apo partnerja iu drejtohen me sytë plot kureshtje që pyesin rreth telefonatës. Mundohuni të largoni dyshimet duke ruajtur qetësinë.

10- Fantazi

Bëni sikur jeni gjatë një bisede pune dhe mbylleni duke thënë se linja kishte ndërhyrje. Në ndonjë rast mund të lini edhe përshtypjen se nuk ka linjë apo dëgjoni më vështirësi për të shkëputur telefonatën. Çdo veprim do ia vlente për të mos bërë figurën e tradhtarit

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

10 rregullat qe duhen ndjekur nga tradhtari i persosur Empty Re: 10 rregullat qe duhen ndjekur nga tradhtari i persosur

Mesazh nga Anakonda Tue 13 Nov 2012 - 19:17

1- Mos ndrysho

Mos i modifiko zakonet dhe oraret, as gjendjen shpirtërore, sepse kjo ngjall dyshime dhe është e vështirë të jepen shpjegime. Mundohu të sillesh natyrshëm pa hije shqetësimi. Kjo nuk do të lejojë që fakti që ju po tradhtoni të bjerrë në sy të të tjerëve.
i urrrej ata njerz qe kerkojn te ndryshosh kur per vete sndryshojn hic ai qe tdo te mban ashtu sic je sesht nevoja me te thon te ndryshosh
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi