Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Sedimentologjia  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Sedimentologjia

Shko poshtë

Sedimentologjia  Empty Sedimentologjia

Mesazh nga Alberti prej Sun 25 Jul 2010 - 22:48

Sedimentologjia është një disiplinë relativisht e re e gjeologjisë e cila ka lindur në gjysmën e dytë të shekullit të XX. Objekti i studimit të saj janë pellgjet sedimentare të cilët i studion në ecurinë horizontale e vertikale, duke bërë sintezën cilësore e sasiore të mardhënieve të tyre me mjedisin rrethues.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi