Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Faktorët klimatik  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Faktorët klimatik

Shko poshtë

Faktorët klimatik  Empty Faktorët klimatik

Mesazh nga Alberti prej Sun 25 Jul 2010 - 22:50

Faktorët klimatik janë modifikatorë të klimës, forcojnë ose dobsojnë intenzitetin ose madhësinë elementëve klimatik.
Rrotacioni i Tokës,
Revulucioni,
Gjërsia gjeografike,
Lartësia mbidetare,
Përhapja e masave ujore dhe toksore,
Largësia nga detrat dhe oqeanet,
Rrymat detare,
Relievi,
Liqenet,
Atmosfera,
Trolli (dheu) dhe vegjetacioni,
Njeriu.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi