Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nokia ka gjasa të sjellë një celularë me Windows Phone 7 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nokia ka gjasa të sjellë një celularë me Windows Phone 7 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nokia ka gjasa të sjellë një celularë me Windows Phone 7

Shko poshtë

Nokia ka gjasa të sjellë një celularë me Windows Phone 7 Empty Nokia ka gjasa të sjellë një celularë me Windows Phone 7

Mesazh nga Alberti Sat 25 Sep 2010 - 0:25

Nokia ka gjasa të sjellë një celularë me Windows Phone 7 Thumbnail.php?file=we_320935402

Gjiganti botëror i prodhimit të celularëve Nokia, ka gjasa që të sjellë në treg një pajisje të dedikuar për sistemin e ri operativ të Microsoft, Windows Phone 7.
Sipas burimeve të ueb faqes venturebeat.com, prodhuesi i celularëve Nokia mund të adoptojë sistemin operativ Windows Phone 7 si një platformë të re për celularët e saj, përkrahë platformës së saj të brendshme për celularët, Symbian. Kjo faqe raporton se një “burim i besueshëm’ ka theksuar se prodhuesi, që sapo ka marrë si punëtorë një ish punëtorë të Microsoft, përkatësisht Stephen Elop si shef ekzekutiv, mund të shikojë mundësinë e përdorimit të platformës së re si pjesë të strategjisë së tanishme.

E njëjta ueb faqe raporton gjithashtu se z. Elop ka dhënë “dritën e gjelbër” për ndryshimin e strategjisë së kompanisë në sisteme operative dhe aleanca si pjesë të një fokusimi të ri në tregun Amerikan. Kjo lë dyert e hapura për një lëvizjes potenciale drejt sistemit operativ të Google, Android, megjithëse kjo lirisht mund të thuhet se ka pak gjasa të ndodh në të ardhmen e afërt.

Idetë e reja që ka prezantuar z. Elop paraqesin një shkëputje nga tradita e kompanisë finlandeze Nokia. Kandidati i brendshëm Anssi Vanjki së fundi pranoi për Wall Street Journal se po largohet nga kompania sepse e humbi rastin të jetë CEO, por në anën tjetër sugjeroi se kalimi në platformën Android do t’i ofronte kompanisë vetëm një zgjidhje afatshkurtër në krahasim me problemet afatgjata.

Modeli më i fuqishëm i Nokia-së, N8 ka shtyrë paraqitjen në treg për shkak të disa problemeve me softuer, por kompania është ende duke planifikuar lansimit e një bashkësie të re të pajisjeve të bazuara në platformën e ardhshme MeeGo që do të jetë në treg në fund të këtij viti.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi